ETHNERNET KABLOSU ÖNERİSİ

eticanga35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba, ethernet kablosu almam lazim masaüstü pc topladim.Hangisini önerirsiniz 10m civaro yeterli olur gibi bunların saglamlık ısınma problemi gibi şeyler oluyor mu bilgim yok da.Bir de amazondan önerirseniz iyi olur kargo hizli lazim.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Ugreen ürünlerinden şahsen memnun olduğum için öneriyorum. Çok anlamama sadece cat6 fazlasıyla yeter. ısınma sorunu olduğunu duymadım belki vardır kabloda. Öneri olarak yerleştirirken basılma ve keskin kıvrımlar yüzünden kırılma olmasın yeterli diye biliyorum.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Kablo uzunluk mesafesini yazmışsınız. Buna göre öneri yapılabilir ama hala bir eksik bilgi var. Hangi internet hızlarını karşılamayı düşünüyorsunuz?
Farklı bir amaçla veri transferi için kullanılacaksa ona göre de öneri yapılabilir. (LAN bağlantısı)

Isınma gibi problem olmaz ancak mesafe uzadıkça CAT sürümüne göre verimlilikleri değişebilmekte.

KS

eticanga35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Kablo uzunluk mesafesini yazmışsınız. Buna göre öneri yapılabilir ama hala bir eksik bilgi var. Hangi internet hızlarını karşılamayı düşünüyorsunuz?
Farklı bir amaçla veri transferi için kullanılacaksa ona göre de öneri yapılabilir. (LAN bağlantısı)

Isınma gibi problem olmaz ancak mesafe uzadıkça CAT sürümüne göre verimlilikleri değişebilmekte.
hocam 75mbps internet hizim var, günlük normal internet kullanmak için yani(oyun,video vb)

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
CAT5e yeterli aslında ama CAT6 daha iyi olur. 10 gigabyte hıza kadar desteği var CAT6 kablonun ve 55 metreye kadar güvenilirlik testleri mevcut.
Daha yüksek özellikleri olan CAT8 gerekli değil. Üst düzey hızlara zaten uzunca yıllar erişemeyiz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri