Excalibur G770 I5-12450H Boştayken 75-100 Derece Oluyor

mchwair

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Excalibur G770 RTX 3050 + i5-12450H bir sistem var bu sistem arkada sadece Google açıkken GPU sıcaklığı 57-59 CPU sıcaklığı ise 70-100 git gel yapıyor ve alalı sadece 7 ay oldu. tüm güncellemeleri BIOS Update'ten, chipset güncellemesine kadar sistem güncel, sistemde sadece Discord Valorant ve Google var arkada çalışan uygulama vesaire de yok. Sistemde oynanılan oyun sadece Valorant. Sıcaklıkları baktığım uygulama GPU-Z sensor kısmından bakıyorum ve W11 performanstan bakıyorum başka bir uygulama aracılığı ile bakmam da gerekir mi? Ve 7 ay boyunca sadece Valorant oynayarak bir sistem bu şekilde ısınır mı?

Termal bakımı ve temizliğini yapacağım. Evde şu an Zalman ZM-STC8 termal bulunuyor bunu kullanmamda bir sakınca var mı yoksa sıvı metal vesaire mi kullanmalıyım?
Var mı bir fikir verecek?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
559
core temp programı ile de bakabilirsin.

Discord kapalı olsun. İşlemci sıcaklığına da bi de öyle bak .Macundan öte, soğutma kanalları tozdan kapanıyor ve hava transferini engelliyor Sökünce mutlaka çok iyi bi temizlik yapmalısın.

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Excalibur G770 RTX 3050 + i5-12450H bir sistem var bu sistem arkada sadece Google açıkken GPU sıcaklığı 57-59 CPU sıcaklığı ise 70-100 git gel yapıyor ve alalı sadece 7 ay oldu. tüm güncellemeleri BIOS Update'ten, chipset güncellemesine kadar sistem güncel, sistemde sadece Discord Valorant ve Google var arkada çalışan uygulama vesaire de yok. Sistemde oynanılan oyun sadece Valorant. Sıcaklıkları baktığım uygulama GPU-Z sensor kısmından bakıyorum ve W11 performanstan bakıyorum başka bir uygulama aracılığı ile bakmam da gerekir mi? Ve 7 ay boyunca sadece Valorant oynayarak bir sistem bu şekilde ısınır mı?

Termal bakımı ve temizliğini yapacağım. Evde şu an Zalman ZM-STC8 termal bulunuyor bunu kullanmamda bir sakınca var mı yoksa sıvı metal vesaire mi kullanmalıyım?
Var mı bir fikir verecek?
Benim eski bir laptopumda da bu sorun vardi. Ben çözümü islemci max performansini %100 den 99 98 e cekerek cozdum. Ayni performansi aliyordum oyunlarda ama isi 70 75 derece oluyordu max. %100deyken 90i geciyordu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri