Fiyat/Performans F/P Sistem Lazım

Mahit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhaba, bilgisayarım artık yeni çıkan oyunları kaldırmıyor. render alırken ekran kartı ve ram çok zorlanıyo ve pc kapanıyor.
mallesef ki fazla bütçem yok (15.000/20.000 TL var ancak). sistem toplamayı fazla bilmiyorum, ne olur ne olmaz amd olmasını istemiyorum.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,491
Merhaba, bilgisayarım artık yeni çıkan oyunları kaldırmıyor. render alırken ekran kartı ve ram çok zorlanıyo ve pc kapanıyor.
mallesef ki fazla bütçem yok (15.000/20.000 TL var ancak). sistem toplamayı fazla bilmiyorum, ne olur ne olmaz amd olmasını istemiyorum.
amd neden olmasın? monitör dahil mi ?

KS

Mahit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
amd neden olmasın? monitör dahil mi ?
hep amd'lerde hep şey diyorlar optimizasyon (yanlış yazdım galiba) çok kötü hata veriyorlar falan diyorlar hiç almak istemiyorum özellikle ekran kartısı. mönitör ise dahil değil ama öylesine önerebilirsiniz belki alırım

Rudiarius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
sadece kasaysa 3070 3060ti sistemlere bakabilirsin vram avantajından ötürü 3060ti yerine 6700xt de fiyat performans ama amd

kirmizisarap

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
İşlemciyi R5 5600X
Anakartı ASUS PRIME B550M-A/CSM
SSD SAMSUNG 1TB 980
Kasayı keyfine göre değiştirebilirsin.
+ olarak sıvı soğutma alsan tadından yenmez.

Bu özelleştirmeleri yaparak alabilirsin bence bu alttaki 1. sistemi. Biraz para eklersen 2. linktekini alabilirsin 3070 var.

https://www.itopya.com/dart1_h14754 = 18.600,94 TL

= 20.712,67

Son düzenleme:

iWexlyn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
93
Hocam gaming gen tr üzerinden frekans tvnin 6700xtli modelini aldım. Şu ana kadar en ufak sıkıntı yaşamadım gayet memnunum. Tabi bazı yükseltmeler yaptım. Amd istemiyorum demişsiniz ama yine de bir bakın bence sisteme. En önemli tavsiyem kesinlikle anakartı değiştirin b450m dragon biraz küçük bir kart

kirmizisarap

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Hocam gaming gen tr üzerinden frekans tvnin 6700xtli modelini aldım. Şu ana kadar en ufak sıkıntı yaşamadım gayet memnunum. Tabi bazı yükseltmeler yaptım. Amd istemiyorum demişsiniz ama yine de bir bakın bence sisteme. En önemli tavsiyem kesinlikle anakartı değiştirin b450m dragon biraz küçük bir kart
AMD istiyorsa güzel kasalar var ama ben AMD ile yaşadıklarımdan sonra ekran kartı alanında ne kullanırım ne öneririm valla. İşlemcide çok iyi ama ekran kartında yaşadığım onca sorunu yaşamamış gibi öneremem valla.

iWexlyn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
93
AMD istiyorsa güzel kasalar var ama ben AMD ile yaşadıklarımdan sonra ekran kartı alanında ne kullanırım ne öneririm valla. İşlemcide çok iyi ama ekran kartında yaşadığım onca sorunu yaşamamış gibi öneremem valla.
Hocam ben de alırken çok tereddüt etmiştim yorumlardan ötürü ama bir o kadar da güzel yorumlar var. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım çok şükür ama dediğiniz gibi ileride belki ben de aynı problemlerle karşılaşırım umarım olmaz da :) Yine bu bütçeye güzel nvidia sistemler de var zaten. Tek önerim alacaksanız ekran kartınız 12gb olsun. 8 gb günümüz oyunları için biraz yetersiz kalıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri