Facebook Sayfasına Gelen Sorular ?

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
131
Merhaba arkadaşlar forum her gün büyüyor yeni arkadaşlar aramıza katılıyor fakat halen facebook mesajlarından kurtulamıyoruz. Sürekli olarak aynı soruları bir çok kişi aynı anda soruyor hali iel gerçekten cevaplanması gereken konulaa yetişemiyoruz. Siz forum kullanıcıları olarak ne tavsiye edersiniz, nasıl oradan soru soran insanları buraya çekebiliriz

Ayrıca en çok gelen sorular ;

-abi 1000 tl ye oyun pc toplarmısın
-abi 1500 tl oyun pc toplarmısın
-abi 2000 tl oyun pc toplarmısın
-...... özelliklerle gta 5 de ne kadar fps alırım
-bana tüm oyunlarda full fps alıcak pc toplarmısın
-...... özellikler ile cs go da ne kadar fps alırım

Evet abartısız bu tarz soruları günde en az 200 adet alıyoruz. Aynı sorulara tekrar tekrar cevap vermekten haliyle sıkılıyoruz ve hevesimiz kaçıyor oto mesaj ve sayfada defalarca duyurmamıza rağmen halen sayfadan mesaj yazmaya devam ediliyor, insanları kırmak istemiyoruz.

568d9426b4d444c2a82b159c15bd6f87.png

furkancekmece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şöyle yapabilirizdiye düşünüyorum insanlar foruma üye olmaya useniyor oysaki Facebook dan giriş verebilsek Facebook aracılığı ile giriş yapsalar bu sorunu kökten cozeriz ayrıca bu fikir olmazsa sayfaya iki uç editor alarak sadece mesajlarla ilgilenebilirler

KS

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
131
Sayfaya editör almak soruna çözüm bulmuyor aldık diyelim her gün aynı sorulara cevap vermek mantıklı değil 3 kişi var zaten

E

expert

Guest
üşengec kankiler çok sayfaya gelen mesajları forumu yönlendirme mesajı var fakat kullanıcılar yinede mesaj atıyor hızlı cevap için biz buradan her türlü hızlı cevap veriyoruz fakat alışmaları lazım

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Biraz zaman lazım alışmaları için. Ancak dediğiniz gibi Facebook ile bağlanma butonu koyarsak üye olma sorununu çözebiliriz diye düşünüyorum.

smart38

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bide bunu görüyoruz arkadaşlar her yer yorumlara falan hep soru yazıorlar bende gördüklerime forumsayfamız var falan diyerek çekmeye,rahatlatmaya çalışıyorum ama nereyee kadar

sofuzadee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam mesela ben kayıt olurken onay kodu gelmemişti. bunu mesaj olarak sordum. bunun gibi önemli soruları ayırıp cevap verseniz diğer sorulara yavaş yavaş verseniz daha kolay olabilir

furkancekmece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sofuzadee' Alıntı:
hocam mesela ben kayıt olurken onay kodu gelmemişti. bunu mesaj olarak sordum. bunun gibi önemli soruları ayırıp cevap verseniz diğer sorulara yavaş yavaş verseniz daha kolay olabilir

Sofuzadee güzel konuya değindi aktivasyon linki spam klasorune dusuyor bu da ayrı bir sıkıntıya sebep oluyor insanlar aktivasyon linki bekliyor niye gelmedi diye sorular da soruyor

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Spam olayı forumların genel sorunu aslında bunun önüne geçmek çok zor şu aşamada ne yazık ki. Zaten foruma kayıt olanları otomatik olarak aktivasyona gerek kalmadan kabul ediyoruz. Aktivasyon sadece bir aracı gibi bir şey..

Rebazar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bence foruma şu şekilde bir sistem yapılırsa çok iyi olur,

Örneğin liste şeklinde bir pc toplama kutumuz olacak bu kutularda 1000,1500,2000 gibi seçenekler olacak tıklanılan seçeneğe göre karşıdaki kişiye o zamana uygun güncel bir sistem gösterecek ayrıca yapılan bu sistemi de facebookta paylaşırsanız soruların tekrar gelmeyeceğine gelse bile çok az geleceği kanaatindeyim.

E

expert

Guest
evet bir yöntem ama kullanıcı bazen beğenmiyor hepsini tek tek daha iyi performans için optimize ediyoruz

Rebazar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
system3276' Alıntı:
evet bir yöntem ama kullanıcı bazen beğenmiyor hepsini tek tek daha iyi performans için optimize ediyoruz

Kullanıcı tavsiyeyi beğenmiyorsa kendisi yapmalı o zaman mesaj atmamalı hem mesaj atıp hem de sistemi beğenmiyorsa herhalde kendisi daha iyi birşey ortaya çıkarabiliyor ki böyle davranıyor bu şekilde davrananlara aslında hiç cevap verilmemeli.

KS

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
131
aslında problem şurada adam sayfaya mesaj atıyor sistem oto cevap veriyor bu tarz sorularınızı forum.pchocas.com.tr ye açın diye ama foruma gelip kayıt olmuyor. Şimdi şöyle bir durum var forum kullanmasını bilmeyen oyun bilgisayarı nedir bilmez yada ram den işlemciden anlamaz ama gelen sorularda ' cs go oynatırmı,lol oynatırmı,kaç fps alırım, ' gibi sorular geliyor yani bir çok mesaj yazan nasıl olsa facebookdan cevap veriyorlar diye orada bekliyor ilerleyen süreçte bilerek bu tarz sorulara cevap vermeme durumunu düşünüyorumç Çünki çok vaktimizi alıyor ve gerçekten pc ile ilgili problem yaşayan insanlara yardımcı olamıyoruz.

E

expert

Guest
foruma yönlendiriyor fakat dedğiniz gibi kayıt olmuyorlar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri