fan devir hızı sorunu cızırtı sesi

Flash52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
rx 6700 XT kartından şu şekilde sesler geliyor daha yeni aldım gaming genden sistemi 2 gün oldu oyun açıyorum oyuna girdigim gibi fan devirleri 2300 rpm e çıkıyor kartın ısısı 45 deyken ve karttan sesler geliyor sürekli drop yiyiyor cızırtı var

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
rx 6700 XT kartından şu şekilde sesler geliyor daha yeni aldım gaming genden sistemi 2 gün oldu oyun açıyorum oyuna girdigim gibi fan devirleri 2300 rpm e çıkıyor kartın ısısı 45 deyken ve karttan sesler geliyor sürekli drop yiyiyor cızırtı var
Amd uygulamasından sürümün WHQL olduğunu kontrol edin. Değilse ddu ile silip WHQL sürümünü indirip kurun. Bunlarda işe yaramazsa önceki versiyonu yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bir de ekran kartının üstündeki tüm pin yerleri dolu mu?

KS

Flash52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
ekran kartı ısısı 57 yi geçmiyor ama rpm fan devir hızı 2300 cizirti sesi var coil whine mıdır fanların 2300 dönmesi oyunu açar açmaz kartın ısısı 57 yi geçmezken normal değil ne yapabilirim önerisi olan varmı

Amd uygulamasından sürümün WHQL olduğunu kontrol edin. Değilse ddu ile silip WHQL sürümünü indirip kurun. Bunlarda işe yaramazsa önceki versiyonu yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bir de ekran kartının üstündeki tüm pin yerleri dolu mu?
evet hepsi dolu 6+2 pin bide 6 pin girişi takılı hepsi

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
ekran kartı ısısı 57 yi geçmiyor ama rpm fan devir hızı 2300 cizirti sesi var coil whine mıdır fanların 2300 dönmesi oyunu açar açmaz kartın ısısı 57 yi geçmezken normal değil ne yapabilirim önerisi olan varmı
Coil whine performansa etkisi olmaz sadece ses çıkartır. Bu sesde sürekli olmaz belli yük aralığında yapar. Ses yük altında gelenden çok vınlama ya da vızıltı gibidir.

KS

Flash52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
herhangi bir oyun açtığımda menüde kullanım %99 fanlar normal çalışıyor oyun içine girip oynayınca fan hızı otomatik yükseliyor 2300 e sabitleniyor ama kartın ısısı 57 dereceyi geçmiyor 57 de kalıyor bu derecede 2300 rpm çalışması normal mi? uçak gibi ses çıkarıyor

ZULTİA

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
43
Bendede 57 yi gecmio 2.5k fan hizi ve sansima coile whine cikti buyuk ihtimal sendede var banada 2 3 gun once geldi gamingentr den aldim kart modelide ayni rx 6700xt

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri