Fan Sorunu

bay_x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İlk olarak merhabalar;
Benim laptobum var. Bilgisayarı açmaya başlar başlamaz fan hızlı bir şekilde dönüyor ve garip bir ses çıkarıyor. Bazen açıp kapatınca düzeldiği oluyordu. Bugün öyle olmadı çok hızlı dönüyor ve garip sesler çıkarmaya başlıyor. Sorun nedir ne yapmalıyım

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
msi afterburner indirin fan hızını 45 yada 50 yapın sorun gidecekmi deneyelim

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
masaüstlerinde işe yarıyor laptoplarda bilemiyorum sağ tarafta auto yazısı olucak kırmızı renkte ona tıklayın öyle deneyin bide

KS

bay_x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Benim laptop msi. Fan hızı msi tarafından otomatik sağlanıyor.Grafik kartınızda fan kontrolünü sağlayacak çipe veya fana sahip değil diyor. O yüzden belkide sağda kırmızı oto yazisi yok bilmiyorum. Bir süre sonra zaten ses yok oldu ama açılışta neden öyle yapıyor bilmiyorum

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
msi markasında sanırım bazen olabiliyor benim 1050 ti ımdada aynı sorun meydana geliyor rahatsız ediciyse servise yollayın baksınlar bi

KS

bay_x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
4 5 ay olmuş olması lazım laptobu alalı. Bazen açtığımda yapıyordu sonra kapatıp açınca geçiyordu şu 2 günde her açtığımda yapıyor ve geçmiyor. 15 saatir bilgisayarı açmadim hani belki çok ısındığı içindir diyorum. Ama şimdi açtığımda gene aynı şeyi yapıyor. Hızlı dönüyor 1 2 saat geçince daha çok hızlanıyor ultra soğutucu açıyorum ses iyice yoğunlaşıyor. Normalde az ses ile soğutan soğutucu şimdi ses çıkartıyor fazla

KS

bay_x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şimdi bilgisayarı açtım ve programı indirdim en üsteki genel ısı sanırsam
THRM:55°C
TZ00:24°C
TZ01: 28 °C
Gösteriyordu. 6 7 dakika sonra hiç dokunmadigimda THRM arada 60 oluyor bazen 65 sonra tekrar 56 felan oluyor suan en yüksek gördüğüm 67 °C . TZ00 28 °C ve TZ01 30 °C sabit duruyor. Biraz oyun açıp değişime bakacağım. Ve 1 saat oyun oynadım ve ısıda değişim olmadı birkaç kere 74 °C oldu ve suan 62 63 derece de gösteriyor

KS

bay_x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bende 74 derece fazla diye düşündüm. Ama çok anlık olduğu için yani 74 dedi sonra 2 3 saniye sonra 65 derece dedi. Açılış için 60 fazla değil mi ? Bana fazla geldi yani. 1 saat oyun oynamama rağmen ısıda değişim olmadı sadece bir veya iki kere 2 3 saniyelik 74 derece görmüş olmayı unutursak.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri