Fan Takılması Hakkında?

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
3lü set halinde hali hazırda ki kasam ise lian li lancool mesh II aldığım yeni fanları 2 tanesi ekran kartı altına 1 taneyi egzoz fanı yapacağım sizce öndeki 3 adet fanı öıkarıp mı dağıtsam yoksa gelen 3 fanı dediğim şekilde yapsam hangisi mantıklı olurdu?

@Sahuraka hocam fikrinizi alabilir miyim?

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
3lü set halinde hali hazırda ki kasam ise lian li lancool mesh II aldığım yeni fanları 2 tanesi ekran kartı altına 1 taneyi egzoz fanı yapacağım sizce öndeki 3 adet fanı öıkarıp mı dağıtsam yoksa gelen 3 fanı dediğim şekilde yapsam hangisi mantıklı olurdu?

Farketmez. Ama eğer yoksa yukarda, 2 tane ekran kartının altında üfleyecek şekilde olacağına, 3ünü de yukarı egzoz takmak daha mantıklı olur hava akışı açısından.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,167

Yeni fanların üçünü de ön panele takmayı önerebilirdim.
Fakat kasanın ön çerçeve yapısı, fanların görselliğini engelleyecektir.
1703926248032.png
1703926264135.png
1703926286202.png

Çünkü yeni fanların pervane kısmı değil, çerçeve kısmı aydınlatmalı.

Tavsiyem, fanları 2x üst panel, 1x egzoz fan olarak takman. Aşağıdaki görselde kırmızı renkli olanlar gibi.
1703926096541.png
1703926164994.png

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
AP201 kasada 5 adet kullanıyorum, 2 tanesi ekran kartı altında, 1 egzoz, 2 tane de yukarıda radyatör üzerinde olacak şekilde. 3 tane varken de 2 radyatör 1 egzoz kullanıyordum. Çok daha şık oluyor.

KS

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
Yeni fanların üçünü de ön panele takmayı önerebilirdim.
Fakat kasanın ön çerçeve yapısı, fanların görselliğini engelleyecektir.
Ekli dosyayı görüntüle 30214Ekli dosyayı görüntüle 30215Ekli dosyayı görüntüle 30216
Çünkü yeni fanların pervane kısmı değil, çerçeve kısmı aydınlatmalı.

Tavsiyem, fanları 2x üst panel, 1x egzoz fan olarak takman. Aşağıdaki görselde kırmızı renkli olanlar gibi.
Ekli dosyayı görüntüle 30212Ekli dosyayı görüntüle 30213
geç cevap için kusura bakmayın öncelikle ama üstte sıvı soğutma var ondan dolayı üst panel olmaz biri egzoz olacak diğerini sanırım psu shord üzerine koyacağım başka yolu yok

Farketmez. Ama eğer yoksa yukarda, 2 tane ekran kartının altında üfleyecek şekilde olacağına, 3ünü de yukarı egzoz takmak daha mantıklı olur hava akışı açısından.
yukarıda maalesef sıvı soğutma mevcut

AP201 kasada 5 adet kullanıyorum, 2 tanesi ekran kartı altında, 1 egzoz, 2 tane de yukarıda radyatör üzerinde olacak şekilde. 3 tane varken de 2 radyatör 1 egzoz kullanıyordum. Çok daha şık oluyor.
ekran kartı altına taktığın fanlar karta doğru mu üflüyor hocam nasıl taktın onlar hakkında bilgi verir misin?

KS

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
Sıvı soğutmayı ön panele taşımayı düşünebilirsiniz.
Hatta kasa uygun ise "Push-Pull" şeklinde de takabilirsiniz. (kasa fanları + soğutucu fanları aynı radyatörde)
Ekli dosyayı görüntüle 30252Ekli dosyayı görüntüle 30253
pul push ne kadar sağlıklı olur inanın bilmiyorum konu ile ilgili yeterli bilgiye sahip değilim kasa pul push mantığına uygun fakat ne kadar etkili olur bilemiyorum birde radyatörün dik durması sorun olmaz mı?

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
geç cevap için kusura bakmayın öncelikle ama üstte sıvı soğutma var ondan dolayı üst panel olmaz biri egzoz olacak diğerini sanırım psu shord üzerine koyacağım başka yolu yok

ekran kartı altına taktığın fanlar karta doğru mu üflüyor hocam nasıl taktın onlar hakkında bilgi verir misin?
Kasa altındaki fanlar içeri hava alıyor, yani ekran kartına üflüyor. Kasa üzerinde de radyatöre takılılar.

Alt iki fan ekran kartına üflüyor, üst iki fan da radyatöre takılı. Sıvı soğutma için oldukça başarılı fanlar, muhtemelen stok soğutucu fanınızdan daha başarılıdırlar, o yüzden radyatöre bağlamayı düşünebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri