Yardım Fanı Hangi Tarafa Takmalıyım

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,241
beyler 3 tane aldım üste taktım içeri hava alacak şekilde ama neredeyse bişey değişmedi sıcaklıklarda işlemcim gereksiz ısınıyor snowman t6 ultra var işlemci ryzen 5 5500 aynı soğutudan olan ryzen 5 5600 lü arkadaşım benden çok daha düşük sıcaklıklar alıyor ne yapabilirim anakartım a520m elim kolum bağlı gibi bişey yapamıyorum işlemcime biosdan falan sizce en soldaki üstte fanı yani egzoz fanın üstüne gelen fanı dışarı atacak şekilde ayarlıyım mı
Kasa içi görsel atabilir misin

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
beyler 3 tane aldım üste taktım içeri hava alacak şekilde ama neredeyse bişey değişmedi sıcaklıklarda işlemcim gereksiz ısınıyor snowman t6 ultra var işlemci ryzen 5 5500 aynı soğutudan olan ryzen 5 5600 lü arkadaşım benden çok daha düşük sıcaklıklar alıyor ne yapabilirim anakartım a520m elim kolum bağlı gibi bişey yapamıyorum işlemcime biosdan falan sizce en soldaki üstte fanı yani egzoz fanın üstüne gelen fanı dışarı atacak şekilde ayarlıyım mı
Elinde toplam 4 fan var heralde. Bir resim atsan iyi olur. Yukarıya içeri üfleyecek şekilde takılmaz. Aşağı iki tane içeri üfleyecek şekilde tak, yukarıya 1, arka egzoz kısmına da 1 fan tak.

KS

Kailewd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
A165757C-00FC-4D92-ACFE-86A73BF0DACC.jpeg
Kasa bu şekilde şimdi üstteki fanları söküp 2 alta hava alıcak şekilde 1 üste egzoz fan olarak takacağım değil mi

KS

Kailewd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
dediğim gibi yaptım birşey değişmedi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri