Fanı Kasanın Neresine Takmalıyım

eneskaa6400

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Şimdi arkadaşlar bende rampage kasa ve sadece 1 tane arkada egzoz fan var
Şimdi 2 tane daha aldım bence 1 tane öne 1 tane yukarıya takmayı düşünüyorum sizce 2 tanesini en iyi neresi olur

ayakliPC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
İçerdeki bileşenlere ve kasa tipine göre değişir.
Kasa içerisine daha çok temiz hava pompalamak istiyorsan iki fanı da öne takarak içeriye temiz hava vermelisin.
Kasa içerisinde bir hava sirkülasyonu oluşturmak istiyorsan eğer ve işlemcinden ciddi manada aşırı sıcaklık kasana yayılıyorsa anca bir yukarı bir ön olabilir ki sanmıyorum. Arkadaki egzoz yeterli olacaktır.
Daha fazla bilgi verirsen net söyleyebilirim.

KS

eneskaa6400

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İçerdeki bileşenlere ve kasa tipine göre değişir.
Kasa içerisine daha çok temiz hava pompalamak istiyorsan iki fanı da öne takarak içeriye temiz hava vermelisin.
Kasa içerisinde bir hava sirkülasyonu oluşturmak istiyorsan eğer ve işlemcinden ciddi manada aşırı sıcaklık kasana yayılıyorsa anca bir yukarı bir ön olabilir ki sanmıyorum. Arkadaki egzoz yeterli olacaktır.
Daha fazla bilgi verirsen net söyleyebilirim.
İşlemci: AMD 5 4500
Ekran kartı: rtx 2060 süper
Ram 16 gb
Kasa rampage spectra
Gta 5 online ekran kartı 85 civarı oluyor
İşlemcide 75 civarı

ayakliPC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Kasanın ön paneli kapalı olduğu için içeriye temiz hava girişinde sıkıntı var.
İki fanı da ön tarafa takıp denemeni öneririm.
Fakat şunu da bilmeni isterim, plastik ön paneli çıkartırsan kasan çok daha rahat hava alacaktır fakat toz filtresi olmadığı için de içerde tozlanma yapacaktır.
Bir fanı üste takmanın pek bir esprisi olacağını düşünmüyorum çünkü üstte taktığın fan, kasanın içerisindeki sıcak havayı üstten tahliye etmek için kullanılır.
Senin durumunda içeriye yeterli miktarda soğuk hava girmiyor olması daha büyük öncelik.

KS

eneskaa6400

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Fakat şunu da bilmeni isterim, plastik ön paneli çıkartırsan kasan çok daha rahat hava alacaktır fakat toz filtresi olmadığı için de içerde tozlanma yapacaktır.
Bir fanı üste takmanın pek bir esprisi olacağını düşünmüyorum çünkü üstte taktığın fan, kasanın içerisindeki sıcak havayı üstten tahliye etmek için kullanılır.
Senin durumunda içeriye yeterli miktarda soğuk hava girmiyor olması daha büyük öncelik.
Teşekkür ederim

KS

eneskaa6400

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba 2 tane öne taktım ve 5 6 derece ısı düştü 2 tane alıp üste takıcam ama egzoz olarakmı takıyim yada 1 egzoz 1 normal olarakmi takıyım

ayakliPC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Üst tarafa takılacak fanların hepsinin egzoz olarak takılmasından yanayım, hem içerdeki sıcak havayı tahliye eder hem de hasanın üstünden içeriye toz yağmasını engeller.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri