Fiber Için Modem/Router Önerisi

cagansenturk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selamlar, NetSpeed’in 200 mbps’lik paketini alacağım. Hangi fiber destekleyen modem veya router’ı almalıyım? Bütçe 2000 TL’ye kadar uygundur. Teşekkürler :)

radef

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
modemle rauter arasında bir fark warmı acaba? yalnız rauterle internete cıkabilirmiyiz? ''huawei ax3 quad-core'' bundan almak istiyorum bende.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Selamlar, NetSpeed’in 200 mbps’lik paketini alacağım. Hangi fiber destekleyen modem veya router’ı almalıyım? Bütçe 2000 TL’ye kadar uygundur. Teşekkürler :)
Bütün ağ ürünlerim tplinktir ve bugüne kadar beni üzmedi tplink. Tplink olarak da aşağıdaki attığım ürün gayet yeterli gözüktü bana. 4 antenli, menzili iyi. Hepsi gigabit portların. Keenetic de çok tutulan bir marka. Zamanında bende alacaktım, telekomdan ücretsiz modem alınca vazgeçmiştim. Yine keenticde giga modeline bakabilirsin. Ama keentic hakkında bir deneyimim yok.

modemle rauter arasında bir fark warmı acaba? yalnız rauterle internete cıkabilirmiyiz? ''huawei ax3 quad-core'' bundan almak istiyorum bende.
Modem vdsl altyapılarda dsl hattını telefon kablosu bağlantısı ile internete çeviren cihazlara denir. Router ise fiber altyapılarda gpondan gelen internetinizi direk dağıtan, bildiğimiz rj45 ethernet kablosu ile bağlantı sağlanan cihazlardır. Fiber altyapıda iseniz dediğiniz cihazı kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri