Fiber İnternet İçin Ne Gerekiyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lustral

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. 

Ben şu an bulunduğum evde süperonline adsl hizmeti alıyorum. Fakat adslden fevkalade sıkılmış durumdayım. Fibere geçmek istiyorum ama bulunduğum sokakta fiber internet yok. En yakın fiber internet evimin hemen 20 ya da 30 metre ilerisinde bulunan 4 katlı bir müstakil binada var. Ben 2 katlı bir müstakil evde oturuyorum. Şimdi benim iki sorum olacak

1) İnternette araştırdığıma göre müstakil evlere fiber bağlanmıyor imiş! Bu doğrumudur?

2) Eğer bağlanabiliyor ise bu ne kadar sürebilir. 

Ek olarak bağlı olan binanın odamın penceresinden fotoğrafını atıyorum.Aramızda sadece bir cadde var.

3qZWOM.jpg

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Önceli olarak site vb. toplu konut olan yerlere alt yapı getiriyorlar. Bu bazen 20 bazen 50 metre ötenize olabiliyor. Binanın girişinde fiber kutu yok ise yani sokaktan kablo bina girişine getirilmemiş ise fiber mümkün değil. Lakin toplu talep var ise bunu sadece 1 firmaya yönelik değil bir kaç internet sağlayıcısı ile konuşup destek alabilirsiniz. Ama tekil yan müstakil olan yerler bireysel başvurularda veya taleplerde maalesef gelip binanıza santral kurmuyorlar. Bina önünde veya çok yakın bir kesiminde kuyudan veriyorlar kabloyu binaya bazı sağlayıcılar duruma göre kuyudan hat çekip binaya santral kurabiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri