Fiber Kutusu Var Ama Kabloyu Çekmediler

MertCooo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Binaya Türknet Gigafiber ve Türk Telekomun beyaz demir bir kutusu taktılar ve beyaz kabloları bağladılar.

Ama fiber kablosunu nerdeyse 2 hafta oldu fakat çekmediler.

Sadece mahallenin başında dağıtım kutusu var ve alt mahalleye full yapmışlar, bu fiber kablosunu çekmemelerinin nedeni fiberin gelmeyeceği mi yoksa bağlamaları için görüşme falan mı yapmamız lazım?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
323
2 haftada hepsini bağlamalarını bekleyemeyiz zaten. Yavaş yavaş sizin mahalleye de gelecektir. Yine de türk telekom ile görüşüp bunun hakkında bilgi alabilirsiniz.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Binaya türknet gigafiber ve Türk Telekomun beyaz demir bir kutusu taktılar ve beyaz kabloları bağladılar.Ama fiber kablosunu nerdeyse 2 hafta oldu fakat çekmediler.Sadece mahallenin başında dağıtım kutusu var.Alt mahalleye full yapmışlar.Bu fiber kablosunu çekmemelerinin nedeni fiberin gelmiyeceği mi yoksa bağlamaları için görüşme falan mı yapmamız lazım?
Merhaba,

Fiber bağlantıları proje bazlı ve öbek öbek aktif ederek ilerleme yapılan bir süreç. Bulunduğun lokasyonda ki ana menhol üzerinden sırayla sinyal verilemeye başlanır ki bu da en sağlıklı yöntemdir. Tahmini olarak tüm testler ve ilgili protokoller tamamlandıktan sonra ay başı veya ay sonu gibi sinyal vermeye başlanır.

Yeni altyapınız ve internetiniz hayırlı olsun.

KS

MertCooo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba,

Fiber bağlantıları proje bazlı ve öbek öbek aktif ederek ilerleme yapılan bir süreç. Bulunduğun lokasyonda ki ana menhol üzerinden sırayla sinyal verilemeye başlanır ki bu da en sağlıklı yöntemdir. Tahmini olarak tüm testler ve ilgili protokoller tamamlandıktan sonra ay başı veya ay sonu gibi sinyal vermeye başlanır.

Yeni altyapınız ve internetiniz hayırlı olsun.
Sağolun hocam.Bağlamalarını bekliyorum.Bir an önce fibere geçmek lazım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri