Fikir almak ( Düşünce Özgürlüğü ) Lütfen bir fikir bırakın.

enstctnn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Değerli forum üyeleri merhabalar. Öncelikle nasılsınız umarım iyisinizdir. Teşekkürler
Lise 3. Sınıf öğrencisiyim Meslek lisesindeyim Tübitak 4004 Projelerinde katılıyoruz ve bir elektrikli aracımız var. Aracımızın Menzili 80KM fakat düz bir yolda koşullar değişir ise menzil düşüyor çünkü güç tüketimi artıyor. Aracı ekip olarak geliştiriyoruz. Sizden istediğim ise Aracımızın tüketimini nasıl düşürebiliriz, Batarya ömrünü nasıl arttırabiliriz , Araca neler ekleyebiliriz ?

Ben bir park sensörü düşünüyorum , park sensörü okey, Fakat bir de Ön tarafa sensör ekleyip 2 km uzaklıkta bir haraket olduğunda ( Örneğin ) : ani fren yapıp Flaşör lambalarını yaksın. Lütfen bana bu konuda destek olabilir misiniz. Görüşleriniz ve Fikirleriniz benim için altın değerindedir. TEŞEKKÜRLER

İYİ FORUMLAR PC HOCASI AİLESİ:)

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Ben bir park sensörü düşünüyorum , park sensörü okey, Fakat bir de Ön tarafa sensör ekleyip 2 km uzaklıkta bir haraket olduğunda ( Örneğin ) : ani fren yapıp Flaşör lambalarını yaksın.

İYİ FORUMLAR PC HOCASI AİLESİ:)

Umarım başarılı olursunuz ve emekleriniz boşa gitmez. Prototip test videoları falan varsa görmek isterim.

-Park sensörü araç bu seviyedeyken biraz lüks kaçar diye düşünüyorum.
-Hareket sensörü için de "2 km uzaklık" öylesine mi yazıldı bilmiyorum ama çok fazla. Arabayı ilerletemezsiniz.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Yazılım alanında çalışan arkadaşınız çok zorlanıyormu? Yani bu aracı kodlaması ne kadar zor?

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
421
Evt S1'i araştırmanızı tavsiye ederim. YouTube'da Donanım Haber'in ve diğer kanalların videoları var.

Böyle teknik konuları otomotiv ve elektronik üzerine yoğunlaşmış forumlara sorarsanız daha çok işinize yarayacak cevaplar alabilirsiniz.

KS

enstctnn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
114
Aklıma gelen bir kaç şey var kendiniz eleyip yaparsınız arabanın üstüne elektrik paneli koyabilirsiniz. Birde renault zoe gibi yavaş gidince şarj etme gibi birşey koyarsanız proje daha da ileriye gitmiş olabilir. Şimdiden başarılar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri