FiveM Sunucularından Virüs Bulaşır Mı?

CenkerTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Bu FiveM içerisinde kişilerin açtığı özel sunucular var bu sunuculara normal bir oyuncu girmeye çalıştığında sunucu ile alakalı olan dosyaları indirmek zorunda eğer indirmek istemezse sunucuya girmekte problem çıkıyor.

Bütün ipler sunucu sahibinde makinenin içine isterse virüs yerleştirip bize virüsü bulaştırma ihtimali olur diye düşünüyorum umarım anlamışsınızdır pek anlatamadım gibi.

Bunlar göz önüne alındığında virüs bulaşma ihtimali olur mu ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Bu FiveM içerisinde kişilerin açtığı özel sunucular var bu sunuculara normal bir oyuncu girmeye çalıştığında sunucu ile alakalı olan dosyaları indirmek zorunda eğer indirmek istemezse sunucuya girmekte problem çıkıyor bütün ipler sunucu sahibinde makinenin içine isterse virüs yerleştirip bize virüsü bulaştırma ihtimali olur diye düşünüyorum umarım anlamışsınızdır pek anlatamadım gibi bunlar göz önüne alındığında virüs bulaşma ihtimali olur mu ?
hocam fivem devel. yaptığım zamanlardan biliyorum launcherler vürüslü oluyorlar eğer normal bir server ise vürüs yok diyene de güvenmeyim

PoizDev!

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
Hocam sanmıyorum ama olabilir ne de olsa indirilen bir dosya var. Daha bilgili kişilere danışabilirsiniz, maalesef bilgim yok ama olacağını sanmıyorum.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam sanmıyorum ama olabilir ne de olsa indirilen bir dosya var. Daha bilgili kişilere danışabilirsiniz, maalesef bilgim yok ama olacağını sanmıyorum.
Hocam scriptlerin içine launcherlere her yere koyuyorlar çok güvenmeyin 2020 de çok yoktu ama 2022 de çok var diye duydum.Free leaks paketler indirmeyin kimse hayrına free paket vermez.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,748
Bir sunucuya giriş esnasında yükleme yaptığı kısım sunucu scriptlerinin ön belleğidir, virüs bulaşma gibi bir durum olmaz, tahminimce bulaşmışsa bile Launcher tarzı programlar aracılığı ile bulaşmış olabilir. Eğer bulaştığını düşünüyorsanız FiveM'in ön belleğini temizleyebilirsiniz, FiveM'e sağ tıklayın ve dosya konumunu açın, tekrardan FiveM'e sağ tıklayıp dosya konumunu açın ve oradan FiveM Application'a girin, data adlı klasörü tamamen silin ve FiveM'e tekrar girin. 1-2 GB'lık bir yükleme yapacak, ardından her şeyiniz tertemiz olacaktır. Siz ne olur ne olmaz girdiğiniz sunucuya dikkat edin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri