Flash Bellekten Virüs Bulaşır Mı?

Yasar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Merhabalar,

Eski PC'ye önüme ne gelirse indiriyordum ne olup ne olmıycağı eski bir PC oldğundan umurumda değil ama onun içindekileri yeni aktarmam gerektiğinden eski PC'deki çoğu dosyayı flash bellek içine attım ve yeni PC'ye aktardım.

Aktarma sırasında flash belleki çıkartmıştım PC donduğu için o yüzden hemen hemen yarısını atmamıştı dosyalrın bende sıfırdan dosyaları bir daha yükledim sonra yeni PC'ye dosyları aktardım ama virüs taraması yapmak aklıma neredeyse 1 ay sonra geldi flash bellekten aldığım dosyaları bir tane dosyanın içinde tutuyordum onu tam tarama yaptıktan sonra Kaspersky birkaç şey buldu karantinaya aldı sildim sonra PC'ye Kaspersky'dan tarama yaptım gene birkaç şey buldu sildi.

Birkaç önce PC'ye hem Malwarebytes'dan hem de Kaspersky'dan tam tarama yaptım Kaspersky bir şey bulamadı ama Malwarebytes birkaç şey buldu onları da karantinaya alıp sildim birkaç gün önce bir daha yaptım bir şey bulmadı ikiside şu an bir sorun yok gibi duruyor ama PC'ye virüs bulaşmış olabilir mi?

Ayrıca kullandığım ekipmanları çoğu ucuz mouse hariç kulaklık a101 den alınma dandik bişey 10 15 tl lık bundan virüs bulaşır mı bunuda yazar mısınız ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
811
Kötü de olsa marka olarak bilinir ve çoğu yerden edinebilir cihazların (kulaklık, klavye gibi) bağlantı aracında virüs olmaz.

Eski bilgisayarınız gibi buna da önüme ne gelirse" şeklinde sıkça dosya indiriyorsanız ve performans kaybı, arka planda rastladığınız bilinmeyen bi programa vs. de denk gelmediyseniz pek sorun olmayabilir. MalwareBytes 'ın tam tarama sonrası çıkan sonuçları sildiyseniz daha sorun çıkmaz.
Yine de içim daha da rahat etsin dersen Açılış taraması yaptırabilirsin. Açılış taraması Kaspersky' de var mı bilmiyorum ama Malwarebytes' de yok, bu yüzden Avast' öneriyorum. Avast ile açılış taraması yaptırabilirsiniz. (Uzun sürer)

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Kötü de olsa marka olarak bilinir ve çoğu yerden edinebilir cihazların (kulaklık, klavye gibi) bağlantı aracında virüs olmaz.

Eski bilgisayarınız gibi buna da önüme ne gelirse" şeklinde sıkça dosya indiriyorsanız ve performans kaybı, arka planda rastladığınız bilinmeyen bi programa vs. de denk gelmediyseniz pek sorun olmayabilir. MalwareBytes 'ın tam tarama sonrası çıkan sonuçları sildiyseniz daha sorun çıkmaz.
Yine de içim daha da rahat etsin dersen Açılış taraması yaptırabilirsin. Açılış taraması Kaspersky' de var mı bilmiyorum ama Malwarebytes' de yok, bu yüzden Avast' öneriyorum. Avast ile açılış taraması yaptırabilirsiniz. (Uzun sürer)
Bitdefender de kullanılabilir.

KS

Yasar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8

Hocam flashın içinde artık dosyalar kaspersky da int den bi aktive kodu bulup aktif etmiştim onla tam tarama yaptım malwarebyteslada avast pek fazla sevmediğimden kullanasım yok hem kaspersky dan hemde malwarebtesdan yaptığım taramalar yetleri olur gibime geliyor o yüzden avast a aşırı gerke var mı?

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
811
Durumunuz için aşırı gereklilik yok. Malwarebytes işini iyi yapar, halletmiştir. Yinede tereddütünüz varsa diye öneride bulundum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri