Format Atamıyorum Mavi Ekran Hatası Error Code 0Xc0000428

Erkek4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba hocam bilgisayarima format atmaya calisirken bu tarz bi mavi ekran sorunuyla karsi karsiyayim bir kac forum sitesinde cozum yolu arayarak cmd ekranina kodlar yazarak farkli yollar denedim ama cozum surecine ulasmadi pcye format atamiyorum allah rizasi icin bilen varsa yardimci olabilirmi simdiden tesekkurlerimi sunuyorum
E4687281-536A-4BCD-8FB9-6FD6C8958422.jpeg
5E460A4F-543C-4E9B-A5E4-B40F844202A8.jpeg

Lutfen yardim edin 🤲🙏

Yokmu bilen degerli hocalarim lutfen yardim edebilirmisiniz

Allah rizasi icin yardim 🙏🙏

Hocalarım sesimi duyun lutfen

Kimse yokmu lutfen

Son düzenleme:
KS

Erkek4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yokmudur kimse 🥺🤲

Hocam sesim gelmiyormu

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
256
Merhaba,
cmd ekranina kodlar yazarak onarım yöntemleri, bunlar mevcut işletim sistemini kurtarmaya yönelik sistem dosya doğrulamaları ve onarımları.

Temiz kurulum-format düşündüğünüz için:
--USB ye yazdırdığınız Windows medyası bunda dosyalara ait sorun olabilir.
BIOS tan Bu usb yi seçerek önyükleme yaptınız değil mi?
--Windows resmi sitesinden yeni bir Windows iso kalıbı indirip;
RUFUS ile UEFI modunda ve GPT dosya düzeninde yazdırıp tekrar BİOS ve USB yi seçip format için boot şeklinde denenebilir.

Bu onarma-kurtarma olmayacaktır. Temiz kurulum ve C ye kurulu bütün dosyalar silinecektir.

KS

Erkek4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,
cmd ekranina kodlar yazarak onarım yöntemleri, bunlar mevcut işletim sistemini kurtarmaya yönelik sistem dosya doğrulamaları ve onarımları.

Temiz kurulum-format düşündüğünüz için:
--USB ye yazdırdığınız Windows medyası bunda dosyalara ait sorun olabilir.
BIOS tan Bu usb yi seçerek önyükleme yaptınız değil mi?
--Windows resmi sitesinden yeni bir Windows iso kalıbı indirip;
RUFUS ile UEFI modunda ve GPT dosya düzeninde yazdırıp tekrar BİOS ve USB yi seçip format için boot şeklinde denenebilir.

Bu onarma-kurtarma olmayacaktır. Temiz kurulum ve C ye kurulu bütün dosyalar silinecektir.
Dediginiz sekilde rufus ile dosyayi yazdirdim ama yukleme ekrani gelmiyor defalarca dosyayi tekrar tekrar usbye yazdirip denedim ama cozume ulasamadim

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
256

Güvenli Önyüklemeyi Devre Dışı Bırakın​

Windows Otomatik Onarım hatayı çözemezse, BIOS ayarlarında Güvenli Önyüklemeyi devre dışı bırakmayı deneyin. Güvenli Önyükleme, önyükleme dosyalarının dijital imzalarını doğrulayan bir güvenlik özelliğidir, ancak bazen önyükleme sürecine müdahale edebilir.

https://medium.com/@somshaihope/fix-windows-error-0xc0000428-8495bfab8d88

KS

Erkek4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Fat32 olarak yazdirdim nfts olarak yazdirdim banamisin demiyor bios ekranindan usbyi seciyorum ama mavi ekran geliyor yukleme ekrani yok hata tam olarak nedir anliyamadim uzun suredir format atmadim pc cok kotu durumda format atmam lazim bir sekilde
96595F57-5AA4-43DB-BF04-C01CD99CA4D4.jpeg

Güvenli Önyüklemeyi Devre Dışı Bırakın​

Windows Otomatik Onarım hatayı çözemezse, BIOS ayarlarında Güvenli Önyüklemeyi devre dışı bırakmayı deneyin. Güvenli Önyükleme, önyükleme dosyalarının dijital imzalarını doğrulayan bir güvenlik özelliğidir, ancak bazen önyükleme sürecine müdahale edebilir.

https://medium.com/@somshaihope/fix-windows-error-0xc0000428-8495bfab8d88
Bu attiginiz linktekinimi indireyim hocam birde guvenli onyikleme nasil devre disi birakiliyor hic yapmadim

gigabyte bios menusu kullaniyorum guvenli mod devre disi yapmaya bakiyorum suan

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
256
Ghostspectre mi indirdiniz. Buysa sıkıntı çıkarıyor olabilir.

RUFUS altta sol, dosya sistemi FAT32(V arsayılan) da kalsın.
Disk bölüm düzeni GPT
Hedef sistem (UEFI csm yok)

Buradan kendi indirme yöneticisiyleydi yanlış hatırlamıyorsam.
İndirme tamamalndığında sorar ne yapayım diye. Masaüstü boş bir klasöre atmasını sağlarsınız. Sonra RUFUS ile tekrar yazdırırsınız.

Güvenli Önyüklemeyi Devre Dışı Bırakın şimdilik atlayın, kalsın. Bu yeni yazdırma ve formattaki olumlu-olumsuz sonuca göre döneriz bu ayarlamaya

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
71
tpm kontrolünde takılmış yeni bir makine ise biostan aç eski makina ise rufusta tpm i atla gibi bişey vardı isoyu rufus ile yazdırın tpm yi iptal edin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri