Format bile atamıyorum

Furkan Baran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bir virüs bilgisayara bulaştı, arkadaşım c diskine kota koy virüs kendini çoğalmasın dedi ben de kota koydum (1Kb. Sonra yeniden başlayınca masaüstünde hicbir işlem yapılmıyor, ekran siyah altta görev çubuğu var ama hep donuk. Kurtarma modundan sistem geri yüklemek istedim ama kota yüzünden o da yenilene de format da olmuyor. Sadece cmd'ye erişimim vardı ben de kotayı kaldırmak için "fsutil quota disable c" komutunu kullanmak istedim ama fsutil is not recognized... Hatası aldım bende path=C:\Windows\System32 yapıp bu hatayı çözdüm bu kez " fsutil" komutunu girince "Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor" uyarısı ve komut satırında erişim engellendi diyor. Birçok komutta ayni hata var lütfen yardım edin. (Windows 10, önemli dosyalar var, güvenli modda da düzgün çalışmıyor)

KS

Furkan Baran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
13 gb veri yedekledim, arkadaşlardan flaş alıp kalan önemli şeylerin bazılarını da oraya atacam. Recovery modda Sistem yenileme(dosyalar silinmez ayarlar ve uygulamar silinir) yapmak istedim ama o da kota yüzünden olmuyordu (sanırım silmeden önce bazı dosyalar oluşturması lazım sis. geri yükleme gibi). Sıfırlama seçeneği de kota yüzünden çalışmazsa boot usb Windows'la açıp kotayı kaldırabilir miyim? Yada başka bir işletim sistemi ile?

KS

Furkan Baran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Disk kotası diyorum kardeş. İnternetten hiç bahsetmedim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri