Format sonrası bilgisayarım sürekli mavi ekran hatası veriyor

Zeron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar,

Ben 1 ay öncesine kadar PC'ye format attım rahatlasın diye. Format attıktan sonra pc sürekli olarak mavi ekran vermeye başladı. Bir takım internette söylenen şeyleri yaptım fakat pek çözüm bulamadım. Yani hala veriyor hata ve bu hata kodları sürekli olarak değişiyor aklınıza gelicek tüm şeyleri yaptım ama çözüm olmadı.

Donanımsal olduğunu da sanmam daha 1 yıl anca oldu bilgisayarı alalı yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem bilgisi:

• Anakart: Gigabyte b450m s2h/
• GPU: Palit GTX 1650 gp
• CPU: AMD ryzen 5 3500
• RAM: 2 adet 8GB ram ballistix
• Windows sürümü: Windows 10 PRO

Moderatörün son düzenlenenleri:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,070
Selamlar,

Mavi ekran aldığınızda alt tarafta bir durdurma kodu yazar. Bu sorunun neyden kaynaklandığını özetler. Ayrıca kayıt defteri üzerinden minidump dosyasını paylaşırsanız, analiz edip bakabiliriz.

KS

Zeron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selamlar,

Mavi ekran aldığınızda alt tarafta bir durdurma kodu yazar. Bu sorunun neyden kaynaklandığını özetler. Ayrıca kayıt defteri üzerinden minidump dosyasını paylaşırsanız, analiz edip bakabiliriz.
alt tarafta yazan kod sürekli olarak değiştiği için sorunun neyden kaynaklandığını hala çözmüş değilim
birazdan minidump dosyalarını da paylaşırım

aerowing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
Mavi ekranlar genelde stabilite sorunlarınından kaynaklı olabiliyor ve bu sorunlar RAM veya SSD'den kaynaklı olabilir. Ama alınan kod hatası burada çok önemlidir. Farklı farklı kodlar da olsa sistem bize birşey söylemeye çalışıyor aslında. Sistemde overclock varsa kapatmanızı öneririm. Yüklediğiniz Windows'un sorunsuz olduğuna eminseniz, memtest86 ile RAM'leri test etmenizi öneririm. RAM'ler testi geçerse sonraki şüpheli SSD olabilir.

Son düzenleme:

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Belki belli birkaç kod geliyordur sürekli. Dikkat edin. Ram arızası olabilir. Kodları buraya yazın

KS

Zeron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selamlar,

/
minidump dosyaları

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Bir Windows sürüm sorunu yaşıyorsunuz gibi duruyor. Geneli sürücü sorunu ve Windows ile sıkıntı yaşıyor gibi duruyor. Sizin sistemdeki sürücüler bende olmadığı için çoğu çözüm komutu işe yaramadı bende ama genel olarak Windows sürümü ve sürücü uyumsuzluğu gibi bir şey ile karşı karşıyasınız gibi duruyor.

Windows 'u nereden indirdiniz hangi sürümü indirdiniz bilmiyorum ama aşağıdaki linkteki sürümü indirip kurun.

Windows 10 Original Link 64bit :
Windows 11 Original Link 64bit :

KS

Zeron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bir Windows sürüm sorunu yaşıyorsunuz gibi duruyor. Geneli sürücü sorunu ve Windows ile sıkıntı yaşıyor gibi duruyor. Sizin sistemdeki sürücüler bende olmadığı için çoğu çözüm komutu işe yaramadı bende ama genel olarak Windows sürümü ve sürücü uyumsuzluğu gibi bir şey ile karşı karşıyasınız gibi duruyor.

Windows 'u nereden indirdiniz hangi sürümü indirdiniz bilmiyorum ama aşağıdaki linkteki sürümü indirip kurun.

Windows 10 Original Link 64bit :
Windows 11 Original Link 64bit :
knk ben windowsun media tool dan yaptım kendi sitesinden indirdim de kurdum sürücü konusuna gelirsekte manuel olarak kuruyorum sürücülerimin hepsini ama yinede kaçırdığım olabilir ya da yanlışlıkla eski olanı yüklemiş olabilirim ama güncel diye düşünüyorum zaten bu mavi ekran hatası ben format attıktan sonra oldu

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Hataların çoğunda sürücü odaklı sorun var gibi duruyor. Sisteminizde kontrol edilmesi gerek minidump dosyalarınızın içeriği hangi sürücü sorun anlamak adına %90 bulunabilir sürücü gibi duruyor.

Sürücü olarak neleri kurdunuz?

KS

Zeron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hataların çoğunda sürücü odaklı sorun var gibi duruyor. Sisteminizde kontrol edilmesi gerek minidump dosyalarınızın içeriği hangi sürücü sorun anlamak adına %90 bulunabilir sürücü gibi duruyor.

ekran kartını geforce dan yapıyorum onun dışında manuel olarak bios güncelliyorum yani ben bilgisayara interneti telefondan bağlıyorum usb paylaşımı yapıp giriyorum sizce bu sıkıntı çıkartırmı çünkü usb de sürücü olduğu için

KS

Zeron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

ben programdan baktığımda afd.sys ve ntoskrnl.exe bunlar yazıyo en üstte ve pembeye boyanmış bu ikisi sadece sizce sebep nedir tabi siz daha iyi anlarsınız siz yine tekrardan bakın

KS

Zeron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bir kontrol edin. Sürüm eskiyse BattleEye Launcher'dan mavi ekran alınıyor genelde. Sürüm güncellemesi yaparsanız sorun düzeliyor genelde.
onun dışında başka bir sıkıntı gözükmuyormu yanı yeni sürümü kurunca düzelicekmi diyosunuz

KS

Zeron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bir kontrol edin. Sürüm eskiyse BattleEye Launcher'dan mavi ekran alınıyor genelde. Sürüm güncellemesi yaparsanız sorun düzeliyor genelde.
ya da eğer güncelse sürümü başka neyi kontrol etmem gerek

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Cihazınızdan kontrol edilmeden minidump dosyaları bir şey diyemem kesin olarak. Windows ile sorun yaşayan bir sürücü veya yazılım var orası kesin de hangisi anlamak için sizin sistemde kontrol edilmesi gerekiyor.

KS

Zeron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Cihazınızdan kontrol edilmeden minidump dosyaları bir şey diyemem kesin olarak. Windows ile sorun yaşayan bir sürücü veya yazılım var orası kesin de hangisi anlamak için sizin sistemde kontrol edilmesi gerekiyor.
peki ozaman bana discordunuzu verirmisiniz ben oradan size yazayım andydesk veya teamwiever ile uzaktan bağlantı sağlayıp bakabilirmisiniz isterseniz whatsapp üzrinden de iletişime geçelim bu sorunu düzeltmem lazım lütfen yardımcı olun

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri