Format sonrası mavi ekran hataları

Gpd34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi günler. Bilgisayarıma format attıktan sonra anakart ile ilgili sürücüleri yüklemek için dvd yi takıp programı çalıştırdım. Yaklaşık iki veya üç dakika sonra attempted exucute no exute memory hatası aldım(tek ram takılıydı) daha sonra aynı işlemi ikinci rami takarak yapmaya çalıştım fakat aynı hatayı aldım. Üçüncü denemede ramleri diğer yuvalara taktım ve sürücü yükleme işlemini yaparken irql not less or equal hatasını aldım. Daha sonra cep telefonumda bu sorunlarla ilgili çözüm ararken bilgisayarım açıktı. Ne kadar süredir açık kaldığını hatırlamıyorum ama herhangi bir işlem yapılmamasına rağmen bilgisayarım tekrar kapanıp diğer iki hatadan farklı mavi ekran hatası verdi. Bu arada format attıktan sonra ilk mavi ekran hatasından önce veya sonra bilgisayarımı çalıştırdığımda monitöre görüntü gelmemişti. Anakarttaki dram ışığı yanıyordu. Format atma sebebim ise bilgisayarda oynadığım bir oyunda herhangi bir hata vermeden oyundan atmasıydı. Bilgisayara neredeyse herhangi bir programı yükleyemiyorum. Sadece internet bağlantısını sağlayabilmiştim fakat internete girdiğimde kısa bir süre içerisinde mavi ekran hatası vermişti. Formatı yanlış attığımı düşündüm ve tekrar format attım. Değişen herhangi bir şey yok. Bir bilgiaayarcıya götürdüm. Anakart dışındaki tüm parçaları başka parçalarla denemiş ve mavi ekran hatası almış. Sorunanakart gibi duruyor fakat ram arızasıda olabilir mi? Yardımlarınız bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Yukarıdaki dosya Minidump hataları ile ilgili

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Windows kurulumu esnasında problem yaşamış olabilir misiniz ? Şahsi tavsiyem formatı tekrarlamanız, driver ve bios updateleri internet üzerinden yapın. Sanırım anakartınızın içinden çıkan eski bir cd ile kurulum yapıyorsunuz, eski dosyaları kurduğu için problem olabilir. Sorun devam ederse ramleri tek slot deneyip bilgilendirir misiniz ?

KS

Gpd34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İliginiz için teşekkür ederim. Yarın tekrar formatlama yapıp güncelleme işini internetten yapmaya çalışacağım.

KS

Gpd34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tekrar format attım. Bios güncellemesi yaptım. Fakat başkaca bir işlem yapamadan(sadece winrar kurabildim ve internet bağlantısı sağlayabildim) mavi ekran hatası veriyor. Kasayı bilgisayarcıya boraktım. Sıkıntılı bir parça var mı diye bakacaklar.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Tekrar format attım. Bios güncellemesi yaptım. Fakat başkaca bir işlem yapamadan(sadece winrar kurabildim ve internet bağlantısı sağlayabildim) mavi ekran hatası veriyor. Kasayı bilgisayarcıya boraktım. Sıkıntılı bir parça var mı diye bakacaklar.
Muhtemelen ram kaynaklı bir problem çıkacak. Sonuç hakkında bilgilendirin bizleri de.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri