Format sonrası sürekli mavi ekran

espanyole

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İyi akşamlar bilgisayarımın ara ara mavi ekran vermesi nedeniyle yaklaşık 2 saat önce format atarak windows 10 kurulumu yaptım ancak formatı atarken bile mavi ekran hataları ile karşılaştım işlemleri zar zor geçerek sistemi açabildim ama şuan yaklaşık 2 dk arayla sürekli mavi ekran hatası alıyorum ne yapacağımı şaşırdım zar zor minidump dosyası oluşturabildim acaba yardımcı olabilecek birileri varmı drive adresimi paylaşıyorum

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Yorumlayabilecek ve dosyaları açabilecek uygulamam olmadığı için mümkünse bu rehberdeki uygulama üzerinden dosyaları açın ve hata kodlarını benimle paylaşın.

Hatırladığınız hatalar var ise onları da paylaşabilirsiniz.

KS

espanyole

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Dediğinizi yapmayı deniyorum ama hata verdiği için yapamıyorum hocam hatırladığım ve resmini çektiklerim şu şekilde

DPC WATCHDOG VIOLATION
PAGE FAULT IN NONPAGED AREA
IRQL NOT LESS OR EQUAL
Bir kaç tane daha var ama hatırlayamadım

KS

espanyole

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Yorumlayabilecek ve dosyaları açabilecek uygulamam olmadığı için mümkünse bu rehberdeki uygulama üzerinden dosyaları açın ve hata kodlarını benimle paylaşın.

Hatırladığınız hatalar var ise onları da paylaşabilirsiniz.
SYMBOL_NAME: msrpc!RpcpDuplicateTokenEx+83

MODULE_NAME: msrpc

IMAGE_NAME: msrpc.sys

IMAGE_VERSION: 10.0.19041.1706

STACK_COMMAND: .cxr; .ecxr ; kb

BUCKET_ID_FUNC_OFFSET: 83

FAILURE_BUCKET_ID: AV_R_msrpc!RpcpDuplicateTokenEx

OS_VERSION: 10.0.19041.1

BUILDLAB_STR: vb_release

OSPLATFORM_TYPE: x64

OSNAME: Windows 10

FAILURE_ID_HASH: {2428b1ed-a00a-03db-d120-a96cef7bbfc7}

Followup: MachineOwner
---------

NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\atlmfc.natvis'
NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\ObjectiveC.natvis'
NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\concurrency.natvis'
NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\cpp_rest.natvis'
NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\Kernel.natvis'
NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\stl.natvis'
NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\Windows.Data.Json.natvis'
NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\Windows.Devices.Geolocation.natvis'
NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\Windows.Devices.Sensors.natvis'
NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\Windows.Media.natvis'
NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\windows.natvis'
NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\winrt.natvis'
NatVis script unloaded from 'C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2210.3001.0_x64__8wekyb3d8bbwe\amd64\Visualizers\Usb4Kd.natvis'

doğrumu yaptım bilmiyorum ama şöyle bi sonuç çıktı hocam

bruhmomentumtr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Format atarken hata vermeye başladı kurulum ekranında ardından pc açıldıktan sonra devam etti ben herhangi bi driver kurmadım ama sanırım kendisi windows üzerinden otomatik olarak bir kaç yükleme yaptı bilmiyorum
format atarken de hata verdiyse oluşturduğun usb sorunludur. yine baştan usb oluşturup tekrar format at

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Sorunlarının büyük kısmı yazılımsal duruyor . Bu videolari takip ederek temiz kurulum yapar mısın ?
usb hazırlama :
Kurulum :

KS

espanyole

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Windbg programında bişey gözüme çarpmıştı amd dosyalarıyla alakalı olarak bende amd chipset driver yükledim ardından bi forumda gördüm tam olarak neye yaradığını bilmediğim sanırım windows dosyalarını onaran bir komutla cmd üzerinden scf / scannow komutunu çalıştırdım işlem biraz sürdü sonrasında dosya tespit edilip onarıldı gibisinden bişeyler yazdı o süreçten sonra mavi ekran almadım hala bende fırsattan istifade windows 11 indirip tekrardan kurulum yapıyorum şuan umarım sorunu çözebilirim

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Windbg programında bişey gözüme çarpmıştı amd dosyalarıyla alakalı olarak bende amd chipset driver yükledim ardından bi forumda gördüm tam olarak neye yaradığını bilmediğim sanırım windows dosyalarını onaran bir komutla cmd üzerinden scf / scannow komutunu çalıştırdım işlem biraz sürdü sonrasında dosya tespit edilip onarıldı gibisinden bişeyler yazdı o süreçten sonra mavi ekran almadım hala bende fırsattan istifade windows 11 indirip tekrardan kurulum yapıyorum şuan umarım sorunu çözebilirim
Deneyin bakalım. Problem devam ederse bilgilendirirsiniz.

KS

espanyole

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Şuan windows 11 kurdum gayet stabil çalışıyor herhangi bi sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar yardımcı olan yorumda bulunan arkadaşlara çok teşekkür ederim tekrardan bi sorun oluşursa bilgilendirme yaparım iyi akşamlar herkese

KS

espanyole

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Problem malesef devam ediyor ilk başlarda gayet sorunsuz gibi geldi ama ara ara hata almaya devam ediyorum günlerdir bi sonuç bulamadım malesef

Bunlarda yeni minidump dosyaları

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri