Yardım Formattan Sonra SSD Görmüyor

maybejelly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar. Öncelikle, arkadaşlar, ben 9 yıla yakındır Monster (laptop) kullanıcısıyım. Ancak, bilgisayarımı Freedos yaptım. Daha sonra canım sıkıldı ve Windows 10 kurmaya kalkıştım. HDD (1TB) görüyor ancak 128GB SSD görmüyor. Çok video izledim, YouTube'dan dosyalar indirdim, flaş ile dosyaları taratmaya çalıştım; ancak SSD'yi gündeme getiremedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Marka Model : Monster Tulpar t7 v2.7

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
windowsu kurdun mu yoksa daha kurma ekranında mı göremiyorsun ssdyi?

diskpart komutu ile biçimlendirmen gerekiyor olabilir.

Mexxis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar. Öncelikle, arkadaşlar, ben 9 yıla yakındır Monster (laptop) kullanıcısıyım. Ancak, bilgisayarımı Freedos yaptım. Daha sonra canım sıkıldı ve Windows 10 kurmaya kalkıştım. HDD (1TB) görüyor ancak 128GB SSD görmüyor. Çok video izledim, YouTube'dan dosyalar indirdim, flaş ile dosyaları taratmaya çalıştım; ancak SSD'yi gündeme getiremedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Marka Model : Monster Tulpar t7 v2.7
Biostan VMD kapatmak işe yarayabilir.

KS

maybejelly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
windowsu kurdun mu yoksa daha kurma ekranında mı göremiyorsun ssdyi?

diskpart komutu ile biçimlendirmen gerekiyor olabilir.
kurma ekranında göremiyorum malesef disk olarak sadece hddyi görebiliyorum

Biostan VMD kapatmak işe yarayabilir.
yapıldı, malesef işe yaramadı

Diskpart ile diskpart komutu girildikten sonra ardından list disk dediğimde Sadece 931 GB ( HDD ) görüyor malesef list diskte ssd görmüyor. veya Disk Yönetimine girdiğimde sadece (HDD) gözüküyor

Pozisyon bu şuan
eeeb47c3-f0c7-4da9-95f5-48bef848512f.jpeg

Son düzenleme:

medium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ssd çıkarıp tekrar takmayı denedin mi?

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
Diskpartta bile yoksa bence donanımsal olarak bir kontrol et derim. SSD'yi çıkarıp takman bile etkili olabilir

KS

maybejelly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Diskpartta bile yoksa bence donanımsal olarak bir kontrol et derim. SSD'yi çıkarıp takman bile etkili olabilir
Malesef problem devam ediyor çıkart tak yaptım ve soket yeri değiştim yine aynı yine aynı. Hatta çalışır durumda ssdye dokunuyorum sıcaklığı alıyor yani ssd çalışıyor. Ama yazılımsaş problem olduğu kesin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri