Forum Kuralları! (Güncel)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugur.gozaydin

Co Admin
Co Admin
Katılım
11 Eki 2017
Mesajlar
34,254
Tepki
1,918
Konum
34 | İstanbul Anadolu
Forum içi konu başlıkları, yorumlar ve genel işleyiş hakkında kurallarımızı forum kitlesi ile paylaşıyorum.

 1. Konu başlıklarında tamamı "BÜYÜK HARF" veya konu ile alakasız (Acil, Önemli, Lütfen yardım edin vb.) başlıklar forum kuralları gereği yasaktır.
 2. Konu içeriğinde özel karakterler ile okunamayacak halde konu açmak ve düzgün bir dil ile yazılmamış (İmla kurallarına uygun olmayan) konular forum kuralları gereği yasaktır.
 3. Başka birisinin konusu üzerinden soru sormak forum kuralları gereği yasaktır. Bu tarz bir eylemde yorum silinecek ve kullanıcı uyarılacaktır. 
 4. Benzer konular kapanmadan yada sonuçlanmadan tekrar tekrar açılamaz. Bu tarz davranışlar forum kuralları gereği yasaktır.
 5. Yorumlarda yada konularda Argo vb. kelimeler kesinlikle yasaktır. Bu tarz davranışlar uyarısız kullanıcının direkt forumdan uzaklaştırılması ile sonuçlanır.
 6. Yabancı kaynaklar hariç diğer forumları kaynak veya direkt link olarak paylaşmak forum kuralları gereği yasaktır.
 7. Forumda bir konuya yorum yapacaksa bir kullanıcı konudan alakasız veya konuyu başka yerlere çeken yorumlar ve konuyu gereksiz uzatmaya yönelik (muhabbet veya polemik tarzı) yorumlar kesinlikle yasaktır.
 8. Reklam paylaşım (Özel hesap veya ürün tanıtımı vb.) kesinlikle yasaktır. Bu tarz konular için öncelikle forum yönetiminden onay alınması gerekir ve onay alınmadan açılan konular silinecek ve kullanıcı uzaklaştırılacaktır. 
 9. "Crack" ve yasal olmayan her türlü konu açmak ve öneri yapmak yasaktır.
 10. 2. el yada sıfır ürün satışı forumda yasaktır.
 11. Tamamı yabancı dil konu açmak yasaktır.
 12. ROOT vb. gibi risk dahilinde olan konular, cihaza zarar olasılığı nedeniyle kullanıcılar haricinde cevaplanmayacaktır. Konuya verilen cevaplardan oluşabilecek sorunlardan forum sorumlu değildir.   
 • Bir konu açmadan veya yorum yapmadan yada işleyişi bilmeyen kullanıcıların bu kurallara uygun davranmalarını rica ediyorum. Kurallara uymayan kullanıcıların önce uyarı sonra kurallara uymaması devamı niteliğinde kısa süreli uzaklaştırma sonra tamamen uzaklaştırma şeklinde sonuçlanacağını bilmeleri gerekir. Forum işleyişini ve genel bilgilendirme amaçlı bu kuralları lütfen okuyup kullanıcıların buna göre davranmasını tekrar rica ediyorum.
İyi forumlar... 
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Üst