Forum Yeni Özellik Önerisi

John Swanson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Merhabalar,

Foruma "Çözüm" özelliği getirilmesini öneriyorum. Şu an bir konu çözüldüğü zaman o konu "çözüldü" olarak işaretleniyor ama kimin çözdüğü tam olarak belli olmuyor. Benim önerim bir konu çözüldüğünde onu çözen kişinin 1 çözüm puanı alması ve sorunun çözümü olan mesajın konuda en üst tarafta bulunması. Bu sayede aynı sorunu yaşayan başka bir kullanıcı çözüme daha kolay erişebilir. Ve hangi üyenin foruma ne kadar yararlı olduğu da anlaşılabilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Çoğunluk yardım ediyor ve herkes fikrini belirtiyor bence "çözüldü" yeterli. Diğer türlü 3-5 cevap verenin arasında bir kişinin çömüş olması da haksızlık olur.

KS

John Swanson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Çoğunluk yardım ediyor ve herkes fikrini belirtiyor bence "çözüldü" yeterli. Diğer türlü 3-5 cevap verenin arasında bir kişinin çömüş olması da haksızlık olur.
Sorunu çözen kişinin yorumunun çözüm olarak işaretlenmesinin nesi haksızlık olabilir?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Sorunu çözen kişinin yorumunun çözüm olarak işaretlenmesinin nesi haksızlık olabilir?
Bir çok kişi öneri yapıyor yada birinin söylediğini diğeri destekliyor 2 kişi arasında biri seçiliyor. Haksızlık demek istediğim bu ve bence gerek yok.

KS

John Swanson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Bir çok kişi öneri yapıyor yada birinin söylediğini diğeri destekliyor 2 kişi arasında biri seçiliyor. Haksızlık demek istediğim bu ve bence gerek yok.
2 kişi arasından destekleyen değilde söyleyen seçilirse haksızlık olmaz.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
811
Öneri konularına bu özelliğin pek ihtiyacı yok (eğer ondan bahsettiyseniz tabi.. Ben genellikle öneri konuları görüyorum bu yüzden sizin de direkt ona yorduğunuzu düşündüm). Hata, sorun, çözüm, bilgi aranan konulara konu sahibi çözüldü ekleyebilmesi mantıklı ve gerekli bana göre. Dediğiniz gibi bir sürü cevap verebilir ama bir kişinin cevabı konu sahibinin sorununu çözer.

Bahsettiğiniz konuda şu durum olabilir: İki kişi aynı cevabı verir ama birisi yalın anlatır ve konu sahibi anlamaz, diğeri de daha uygun bir şekilde anlatır ve konu sahibi anlar onu çözüldü olarak onu seçer. Bu durumda da yine konu sahibi seçeceği için kendisinin anlayabildiği en uygun cevap ne ise onu seçer. Diğer kişide bu durumda kendini daha iyi nasıl anlatabileceğini anlamaya çalışabilir ve bir dahakine daha düzenli çözüm sunmaya çalışabilir...

KS

John Swanson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Öneri konularına bu özelliğin pek ihtiyacı yok (eğer ondan bahsettiyseniz tabi.. Ben genellikle öneri konuları görüyorum bu yüzden sizin de direkt ona yorduğunuzu düşündüm). Hata, sorun, çözüm, bilgi aranan konulara konu sahibi çözüldü ekleyebilmesi mantıklı ve gerekli bana göre. Dediğiniz gibi bir sürü cevap verebilir ama bir kişinin cevabı konu sahibinin sorununu çözer.

Bahsettiğiniz konuda şu durum olabilir: İki kişi aynı cevabı verir ama birisi yalın anlatır ve konu sahibi anlamaz, diğeri de daha uygun bir şekilde anlatır ve konu sahibi anlar onu çözüldü olarak onu seçer. Bu durumda da yine konu sahibi seçeceği için kendisinin anlayabildiği en uygun cevap ne ise onu seçer. Diğer kişide bu durumda kendini daha iyi nasıl anlatabileceğini anlamaya çalışabilir ve bir dahakine daha düzenli çözüm sunmaya çalışabilir...
Ben de tam olarak bundan bahsediyordum zaten.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Forum kültürüne pek uygun değil bence. Genel 3-5 kisi yaziyor az veya çok katkisi oluyor. Sonucta maasli calisan değiliz prim almiyoruz maksat sohbet muhabbet

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri