Foruma Yeni Geldim Ve Birkaç Öneri Vermek İstiyorum

stizzy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba dostlar, Pc hocası foruma yeni katıldım ve foruma girer girmez gözüme takılan birkaç şeyden bahsetmek istiyorum.

1-) İlk olarak forumun görünüşü karmaşık ve iç daraltıyor(bence). Çok fazla şey var. Düzeltmek içinse örnek olarak sayfayı aşağı kaydırdığımızda PCH facebook sayfası mod alımı linklerini toplayıp sayfaların sss linki gibi bir bölme yapılıp oradan ulaşılabilmesi güzel olur.

2-) Foruma yeni gelenler benim gibi pc konusu dışında konu bulmakta zorlanıyor. Bunları foruma ilk girdiğimizde Pc konuları ayrı konudışı ayrı olarak ayarlansa güzel olur.

Şuanlık fark edebildiklerim bu kadar birşeyler bulursam konuya eklerim. İyi forumlar

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,317
Cvp: Foruma Yeni Geldim Ve Birkaç Öneri Vermek İstiyorum

Aramıza hoş geldiniz. Belirttiğiniz kısımları arkadaşlarımla paylaştım. Yukarıdan aşağıya inerken sss kısmı güzel bir alternatif olacaktır.

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
RE: Cvp: Foruma Yeni Geldim Ve Birkaç Öneri Vermek İstiyorum

OceanLaB' Alıntı:
Aramıza hoş geldiniz. Belirttiğiniz kısımları arkadaşlarımla paylaştım. Yukarıdan aşağıya inerken sss kısmı güzel bir alternatif olacaktır.

Hazır böyle bir konu açılmışken bende birkaç öneri yapmak istiyorum.

1- Sitede arama yapınca anahtar kelimenin çıkan sonuçlarda konuda nasıl geçtiği görülmüyor. Bu da arama kısmını işlevsiz kılıyor. Konuşmada ne geçtiğini görmek için konuyu açmak gerekiyor.

2- Konu listesi çok karışık.
Sistem toplama tavsiyesine giriyorum Hava Soğutma - Sıvı Soğutma - Gaz soğutma alt başlıkları çıkıyor.
Bu muhtemelen Hava soğutmaya sahip hazır sistem önerisi gibi düşünülmüş ama hiç öyle çalışmıyor. Sıvı soğutmaya giriyorum insanlar sıvı soğutucu önerisi istiyor. Listelerin kesinlikle düzeltimesi gerekli oluğunu düşünüyorum.
>Alt forumlar kısmı da açılır pencere şeklinde değil de direkt olarak ilgili konunun altında yazsa daha işlevsel olurdu.

3- Özel mesaj kısmı çok karışık, bence özel mesajlarda normal konularda oluğu gibi alt alta birikmeli.

4- Yazılan mesajlar anlık kaydedilmeli. Bunun siteyi yorup yormadığını bilmiyorum ama en azından 1 gün kayıtlı kalabilir diye düşünüyorum.

5- Market Alanı'nın ne olduğunu hiç çözemedim. Detaylı bilgiye basıyorum hepsinde 1 defa Nick değiştirme hakkı yazıyor. Bir işe yaramıyorsa kaldırılmalı, karanlık mod açıp kapatma butonunun yanındaki seçeneğin ne olduğunuda anlamadım Sidebar açıp kapatıyor. Gözle görülür hiçbir şey olmuyor.

6- İsteğe bağlı özellikleri aktif edip kapatırken bastığımız X butonu yerine tik getirilebilir bence.

7- Bildirimler ingilizce görünüyor, Türkçe yapılabilir.

8- Ana ekranda çıkan Yeni Üyeler - Yorum sayısı kısmı bence çok gereksiz. Bir üye Foruma yeni katılan bir üyeyi ve mesaj sayısını neden ana sayfasında görmek istesin ki?

9- Şuan bu yazıyı yazdığım yere de güncelleme gelmeli, forumun temasıyla uzaktan yakından alakası yok. 

10- Rep yerine Beğen sistemi gelebilir, bunun için bir anket oluşturulabilir bence.

KS

stizzy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: Foruma Yeni Geldim Ve Birkaç Öneri Vermek İstiyorum

@"OceanLaB" hocam birkaç şey daha eklemek istiyorum.

1- Karanlık moddan aydınlık moda alınca takılı kalıyor tekrar bastıktan sonra aydınlık moda geçiyor.

2- Hızlı konu bulma yeri aşağıda onu yukarılara koysak daha iyi olabilir.

3- Hızlı konu bulma yerine tıklayınca çok fazla ayrıntı var, mesela win10/8/7/XP gibi alt konuları direkt Windows altında toplasak güzel olur, aynı şekilde cs ve lol başlıklarını pc oyunları altında gibi gibi. Başka bir çözüm ise konu başlıkları altında toplayıp açılır/kapanır bir şekilde yapılabilir.

4- Bildirim kutusuna basınca görüldü atmıyor. Eklemeyi unutmuşum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri