Fotoğraf Kamerası Flash Tamiri ve SD Kart Hakkında Soru

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Konuyu nereye açacağımı bulamadığım için buraya açıyorum. Konunun yeri varsa oraya taşırsanız sevinirim :)

Merhaba arkadaşlar. Benim Canon 600D fotoğraf makinem var fakat bunun flash'ı bozuk. Yani şöyle; flash patlıyor ama aydınlatacağı yerde fotoğrafları daha da karanlık hale getiriyor. O şekilde bir sorunum var. Birde size şöyle bir soru sormak istiyorum. Ben bu makine ile dışarıda çekimler yapıyorum bazen. Sürekli çekim yapıyorum. Mesela bugün 600 adet fotoğraf çektim. Fotoğraf makinesi bir süre sonra kasmaya başlıyor. Bunun hafıza kartı ile bir alakası var mı? Yani şu yanında Class 10, Class 4 tarzı (10), (4) şu şekilde yuvarlak içine alınmış rakamlar bu makinenin fotoğraf performansını veya makinenin genel performansını, fotoğraf kalitesini falan artırır mı? Ona göre class 10 kart alacağım. Çünkü video çekimi bile yapamıyorum. Video modun da rekorum 1:30 dakika :D 4-10 saniye arasında videoyu otomatik duraklatıyor. Bunun kart ile alakalı olduğunu öğrendim. Sorularım bunlar.

Özetle ;
Flash tamiri ücreti tahmini ne kadar olur?
SD Kart Class hızı makine performansını, fotoğraf kalitesini artırır mı?

KS

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
UzmanPC' Alıntı:
tamir ücretini bilmiyorum ama yapan yerlerde uygun yaparlarmı yapmazlar mı bilmiyorum tahmini 100 den aşağı olacağını zannetmiyorum
Sd kartta okuma yazma hızı tabi ki çok önemli fotoğraf çekerken kayıt zamanı cihazın performansını etkiliyor fakat video da o kadar kısa sürmesi tuhaf
kalite kısmında çok aşırı bir değişiklik olmayabilir

Evet bende en az 100-200 arası tahmin ediyorum flash için. SD kart önemli ise bi class 10 sd kart alayım. Önerdiğiniz var mı acaba?

KS

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Güncel. Dün itibari ile oto focus da bozuldu :) Makineye bir şeyler oluyor.

KS

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Hocam teknik servise cihazı bırak sen git gide bozulmaya başladı :D

Hocam garantisi falan var mı bilmiyorum. Amcamdan almıştım makineyi kullanmıyor diye. Kendisi fotoğrafçı. En iyisi ona ulaşmak olacak

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri