Fps Göstergesi

nowr.7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İzlediğim test videolarında vs buradaki fps göstergesi espor oyunlarında uçup gidebiliyor 500 600 lere falan ama ben kullanırken bu şekilde max oyunun desteklediği fps seviyesini gösteriyor ya da monitörün desteklediği ekran yenileme hızını.

Mesela oynadığım oyun witcher 3 bana en fazla 60fps sunduğu için ayarlardan gösterge de bu şekilde 60 gösteriyor veya forza 4 oynarken en fazla 144 FPS gösteriyor ama amd yazılımından kontrol ettiğimde orlama FPS değeri 155 160 olarak gözüküyor, bunun çözümü var mı?

Ekli dosyalar

• SAVE_20220615_191307.jpg
    SAVE_20220615_191307.jpg
    362.6 KB · Görüntüleme: 2

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
325
Hocam Witcher 3 oyunu 60 FPS ten fazlasını desteklememekte, forza horizon'da grafik ayarlarından FPS limitini kaldırırsanız veya VSync- Adaptive Sync gibi teknolojileri kapatırsanız aldığınız FPS i görebilirsiniz. Yani kısacası bir sıkıntı yok.

KS

nowr.7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam Witcher 3 oyunu 60 FPS ten fazlasını desteklememekte, forza horizon'da grafik ayarlarından FPS limitini kaldırırsanız veya VSync- Adaptive Sync gibi teknolojileri kapatırsanız aldığınız FPS i görebilirsiniz. Yani kısacası bir sıkıntı yok.
yanlış anladınız sanırım max 60 fps desteklediğini biliyorum o konuda sorun yok ama örnek olarak verdim, benim göstergem max 144fps gösteriyor yani ekran tazeleme hızıma eşit ama test videoları izlerken 400 500 600 gibi fpsler görüyorum bende neden böyle değil onu çözmek istiyorum. Oyun isimlerini sadece örnek olarak verdim yoksa elbette forzda 400 fps almayı beklemiyorum :)

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
325
yanlış anladınız sanırım max 60 fps desteklediğini biliyorum o konuda sorun yok ama örnek olarak verdim, benim göstergem max 144fps gösteriyor yani ekran tazeleme hızıma eşit ama test videoları izlerken 400 500 600 gibi fpsler görüyorum bende neden böyle değil onu çözmek istiyorum. Oyun isimlerini sadece örnek olarak verdim yoksa elbette forzda 400 fps almayı beklemiyorum :)
Başka bir fps ölçme programından dener misiniz, steam da olur. Eğer yine 144 olursa max, ekran kartı ayarlarından düzenlenmesi gerekiyor

KS

nowr.7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Başka bir fps ölçme programından dener misiniz, steam da olur. Eğer yine 144 olursa max, ekran kartı ayarlarından düzenlenmesi gerekiyor
Uygulama adı var mı önerebileceğiniz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri