Fps Sorunu

Asilkan Çelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle herkese merhaba benim bu sorunum uzun zamandır devam ediyor çogunlukla LoL tarzı oyunlar oynarım ilk başlarda sorunu sadece LoLDe oldugunu düşündüm ama asassins creed 2 farcry 3 gibi oyunlaradada aynı olay devam ediyor başkaları yüksek fps lerde oynarken benimkisi düşük LoL De Tf lerde bile kasma yapıyor sistem özelliklerim şöyle

Asus gtx 950 2gb 128 bit strix
Ram 8gb 1333mhz DDR 3
Anakart Asus M5a97 Le 2.0
İşlemci amd fx 6100 stock fan
hdd 1 tb 
 Bu sorun uzun zamandır devam ediyor tflerde bile kasma yapıyor ben  hdd degiştirmedim içindeki hdd 5-6 senelik  hdd ısınma yapmıyor eger ssd alırsam düzelirmi bu sorun şimdiden teşekkür ederim

xermonia44

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu sorunun bir çok nedeni olabilir , Isınma , virüs , arka planda çalışan/güncellenen programlar vs vs. . Sistem ve ekran kartı güncellemelerini yap . HDD nin de etkisi olabilir ama çok fazla etkileyeceğini sanmıyorum

KS

Asilkan Çelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Harici ekran kartım yok masaüstü ram sıcaklıklarına baktın normal hdd ise 32 derece boşta yalnız pc yeniden başlat olmuyor tıklayınca siyah ekranda kalıyor genellikle benimde kafamda acaba hdd bozuk oyun oynarken efektler geç yükleniyor diye düşündüm

KS

Asilkan Çelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
MSI' Alıntı:
hd sentinel ile sağlık durumuna bak
ekran kartın var gtx 950 bide yok diyorsun

bilgisayar sağ tık özellikler gelişmiş seçenekler
performans-en performansı olanı seç tamam de

bunlar bir nebze rahatlatıyor

Harici ekran kartı var mı ? Diye sormuşlar bende zaten laptop degil sadece gtx 950 oldugunu söyledim o performans ayarlarınıda yaptım şimdi hd tune ile tarama yapıyorum

KS

Asilkan Çelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
MSI' Alıntı:
hiren bot cd si ile yap bide aralarında en sağlıksı

Hocam yakın zamanda güzel bir SSD almayı düşünüyorum sistemi 2014 te yenilemiştim sadece yenilenmeyen hdd kalmıştı zaten benim pc restart atınca olmuyor bu da kullandıgım hdd nin bozuk oldugunu gösteriyor LoL Gibi oyunlarda aşırı animasyon yüklenmesi oluyor bence hdd buna yetişemiyor gibi düşünüyorum şu anda 627 gb taranmış hepsi yeşil görünüyor

KS

Asilkan Çelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
MSI' Alıntı:
ekran kartı işlemci anakart hdd yük altın iken ekran görüntüsünü çek at bakalım bi

hocam 1.5 saat sonra bütün resimleri atayım yalnız işlemci sıcaklıgını core temp üzerindenmi atayım aida64 mü ?

xagok

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
son dönemlerde ekran kartı update sorunu olarak diğer forumlardada aynı konulara rastlıyoruz.Ekran kartlarına gelen güncelleştirmeler otomatik olarak çekilemediğinde kasma donma yapabiliyormuş.Üretici firma sitelerinde ayıgıtı kaldırıp ürünün web sitesinden son güncel driveri indirmeyi tavsiye ediyorlar dostum.

KS

Asilkan Çelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
LoL Dakika 21 En yüksek ayarlardaki degerler ayarlar orta oluncada kasıyor yüksek oluncada

KS

Asilkan Çelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
MSI' Alıntı:
hd sentinel indir kur bak sağlığı kaçta

dün hd tune 700 gb kadar taradı hepsi yeşil yandı bende geri kapattım birşey çıkmaz diye tekrar mı yapayım işlemi ?

KS

Asilkan Çelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PCMaster' Alıntı:
termal macun değiştirebilirsen ekran kartı ve işlemci bi temizle. memtest86 ile bi ramini test et.

MemTest86 yı incelimde zor geldi onu yapmam başka bir program varsa onla bakayım sıcaklıklarına ?

KS

Asilkan Çelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam açıkcası yapamadım yaza dogru yeni bir ssd ve ddr4 ram alıcam işallah sorun çözülür o zaman

MSI' Alıntı:
MemTest×86 yi flash belleğe boot ediyorsun
Anlatımı videolu var bakabilirsin kardeşim

Hocam az önce dolaşırken birşey farkettim benim Ram Corsair Vengeance 1600 mhz ama bios ekranında 1333mhz görünüyor acaba bu yüzdenmi fps drop yaşıyorum ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri