Soru Fsp Hyper H3-550 80+ Pro 550W Nasıldır?

vundita

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Geçenlerde bir gün pc hocasının bir videosuna denk geldim. Videonun linkini aşağıya bırakacağım. Orada bir tane tablo vardı, güç kaynağındaki olması gereken korumalar hakkında. Videonun o kısmını izlediğimde pc hocası tablodaki sarı renge boyadığı koruma türlerinin olması gerektiğini söylüyordu. Ama alacağım sistemdeki güç kaynağının yani FSP HYPER H3-550 80+ PRO'nun bir tane koruması eksikti. Eğer bu koruma olmazsa sıkıntı yaşar mıyım?

Olan Korumalar: OCP, OVP, OPP, SCP
Olmayan Korumalar: UVP
pc hocasının videosu:
Sistem linki:

PSU'nun korumalarının hangi tür olduğuna baktığım site:

Tablo (PC HOCASI'nın olması gerekenler dediği koruma türleri sarı ile gösterilmiş)

1686040180597.png

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,956
Geçenlerde bir gün pc hocasının bir videosuna denk geldim. Videonun linkini aşağıya bırakacağım. Orada bir tane tablo vardı, güç kaynağındaki olması gereken korumalar hakkında. Videonun o kısmını izlediğimde pc hocası tablodaki sarı renge boyadığı koruma türlerinin olması gerektiğini söylüyordu. Ama alacağım sistemdeki güç kaynağının yani FSP HYPER H3-550 80+ PRO'nun bir tane koruması eksikti. Eğer bu koruma olmazsa sıkıntı yaşar mıyım?

Olan Korumalar: OCP, OVP, OPP, SCP
Olmayan Korumalar: UVP
pc hocasının videosu:
Sistem linki:

PSU'nun korumalarının hangi tür olduğuna baktığım site:

Tablo (PC HOCASI'nın olması gerekenler dediği koruma türleri sarı ile gösterilmiş)

1686040180597.png
pek sorun olucağını düşünmüyorum hocam akım korumalı priz alırsınız

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri