GA-A320M-S2H BIOS Güncellemesi Hakkında

MbarisK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar selamlar,

Sistemime 2021 yılının 10 ayında bios güncellemesi yapmıştım sürümü "F54D" ve şu anda da onu kullanıyorum sistemimde biraz kararsızlık var olduğunu söyleyebilirim. Fakat suçu BIOS'a hemen atamam yinede oyun sırasında oyunun ve sesin 1-2 saniyeliğine glitchlenmesi sanki retro bir oyun oynuyormuş gibi 'dıııııııııııııııııııt' şeklinde ses çıkarması ve tekrar eski haline gelmesi bir sorunum daha bilgisayarı kapattıktan sonra birkaç saat içinde tekrar açmaya çalıştığımda bazen ekrana görüntü gelmemesi fanlar dönüyor.

Her şey çalışıyor fakat sistem gelmiyor çözüm olarak da kasadaki power butonuna birkaç saniyeliğine basılı tutup kapatıp sonra tekrar geri açmak bunu yaptığımda sorunsuz tekrar açılıyor bazen de oyun fark etmeksizin FPS düşüşleri yaşıyorum bilgisayarımı yeniden başlatınca oyunun aynı yerinde veya daha oynanması yoğun bir alanda daha yüksek fps'leri görüyorum bios dışında bütün chipset gpu windows veya ses driverları olsun güncel siteye baktığımda "F54" sürümü var güncellemeli miyim ?

Birde nedense artık sitede F54D sürümü BIOS yok...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Umut Nas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Sonunda harf olan sürümler beta sürüm oluyor. Sizde beta sürüm kurmuşsunuz. En güncel sürümü kurun.

Umut Nas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
@MbarisK güncel BIOS'u nasıl kuracağını biliyorsun değil mi?
Flash belleğe güncelleme dosyasını atıp BIOS'a gireceksin. Sonra QFlash seçeneğini seçip adım adım ilerleyeceksin. Sonunda BIOS'un güncellenmiş olur. Eğer sorunun çözülmez ise buraya yaz tekrardan chipset sürücülerini silelim. sonra güncel olanını kurarız ;)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri