Galax HOF 3080 Ti 26.000 TL (Haziran 2022)

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420

Şunlar Galax HoF’tan daha iyi değil mi?
@OceanLaB hocam şöyle pek bilmediğimiz kartları anlatan bir rehber güzel olabilir mi?

Mesela detaylı ram OC
Amd ekran kartı model sıralaması bazı serilerin
Galax zotac inno3d gibi bazı Nvidia kartların soğutma boost clock performansları gibi incelemeler. Benim pek bilgim olmayan konular diye aklıma geliyor bunlar.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Şunlar Galax HoF’tan daha iyi değil mi?
@OceanLaB hocam şöyle pek bilmediğimiz kartları anlatan bir rehber güzel olabilir mi?

Mesela detaylı ram OC
Amd ekran kartı model sıralaması bazı serilerin
Galax zotac inno3d gibi bazı Nvidia kartların soğutma boost clock performansları gibi incelemeler. Benim pek bilgim olmayan konular diye aklıma geliyor bunlar.
Detaylı ram oc kanalımda var dostum izleyebilirsin. 10 larca kişiye de oc konusunda yardımcı oldum. Kart sıralaması gibi isteklerini de yapabiliriz forumda.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Detaylı ram oc kanalımda var dostum izleyebilirsin. 10 larca kişiye de oc konusunda yardımcı oldum. Kart sıralaması gibi isteklerini de yapabiliriz forumda.
Bir ara izlemiştim sanki ama bana biraz eksik gelmişti bazı yerler. Bilgimden değil bilgisizliğimden dolayı eksik gelmişti. Mesela çip değerleri hangi değerler nerelere çekilebilir samsung b die çıkan değerler neler veya diğerleri. Alt gecikmelerin tam karşılığı ve ne kadar oynayabileceğimiz. Voltaj limitlerinin değerlerle ilgisi gibi. İngilizcem yeterli olmadığı için yabancı kaynakları tam kavrayamıyorum. Bu eksiklikleri tam gidermek için türkçe kaynakları yeterli değil gibi.
Bu arada videonuzu beğenmiştim. Keşke sürekli olarak devam etseniz.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Aslında sürekli olarak YouTube de devam ediyorum , istek ve taleplerini anladım fakat tamamını videoda veya videolarda karşılamam imkansız . Çünkü çip aynı olsa bile voltaj değerleri , alt gecikmeler veya en basitinden üst limitler farklı olabiliyor. Benim videomun amacı temelde nasıl OC yapılacağını öğretmekti.
OC kısmının keyfi de burada başlıyor zaten tek tek değer verip sonuçlara bakarak performans alıyorsunuz. Eğer kesin bir değer istersen ramlerinin çiplerini öğren yardımcı olayım . Onun dışında tüm ramleri incelemem ve OC yapmam gibi bir durum malesef ki söz konusu dahi olamaz. Hem imkan yok hem vakit yok.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Aslında sürekli olarak YouTube de devam ediyorum , istek ve taleplerini anladım fakat tamamını videoda veya videolarda karşılamam imkansız . Çünkü çip aynı olsa bile voltaj değerleri , alt gecikmeler veya en basitinden üst limitler farklı olabiliyor. Benim videomun amacı temelde nasıl OC yapılacağını öğretmekti.
OC kısmının keyfi de burada başlıyor zaten tek tek değer verip sonuçlara bakarak performans alıyorsunuz. Eğer kesin bir değer istersen ramlerinin çiplerini öğren yardımcı olayım . Onun dışında tüm ramleri incelemem ve OC yapmam gibi bir durum malesef ki söz konusu dahi olamaz. Hem imkan yok hem vakit yok.
Tabiki tüm ramler incelenmez. Bahsettiğim Sadece örnek olarak çiplerin potansiyelini göstermek tarzı zaten yarısından fazlasında potansiyel yok.
Mesela iyi çipli ram oluyor ama bin kötü diye ram oc potansiyeli kötü. bunu anlamak nasıl mümkün oluyor vs vs.

Ram OC konusu zaten biraz derin ekran kartı ve işlemciye göre. Baştan sonra eksiksiz bir rehber kaç video kaç dk olur tahmin edemiyorum.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Rgb bir ram istediğim için satacağım bunları. Bide 4x8 yapmak istediğimden bu ramden bulmak zor oluyor.
Belki daha iyi değerlerde de kullanılır aynı rami 3933/14 ile kullananda var.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri