Gamepower airbender mı stok soğutucu mu?

Akg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Biliyorum gamepower'dan ben de nefret ediyorum fakat sistemin yanında geliyordu mecburiyetten bedavaya aldım. Aldığım kasa cougar mx440 4+2 fan hava akışı gayet yeterli. Fakat 5700x için korkuyorum. Soğutmasının çok iyi olmasına gerek yok yeterli olsun bana yeter. Sadece stok soğutucuyla eşit performans veriyor mu? Kullanan var mı fikrinizi almak istedim.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Biliyorum gamepower'dan ben de nefret ediyorum fakat sistemin yanında geliyordu mecburiyetten bedavaya aldım. Aldığım kasa cougar mx440 4+2 fan hava akışı gayet yeterli. Fakat 5700x için korkuyorum. Soğutmasının çok iyi olmasına gerek yok yeterli olsun bana yeter. Sadece stok soğutucuyla eşit performans veriyor mu? Kullanan var mı fikrinizi almak istedim.
Korkmanızı gerektiren bir durum yok. Bedava zaten, kullanmaya devam edin.
Eğer kullanım sırasında yüksek ısı sorunları olursa, GP'yi satıp başka bir model alırsınız.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Performansı birebir aynı diye biliriz aslında @White Ravens dediği gibi "GP'yi satıp başka bir model alırsınız."bence tercihiniz aşağıdaki olmalı alacağınız zaman;

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Performansı birebir aynı diye biliriz aslında @White Ravens dediği gibi "GP'yi satıp başka bir model alırsınız."bence tercihiniz aşağıdaki olmalı alacağınız zaman;

T6 Ultra kısıtlı bütçe için alabileceğiniz en iyi modellerden.
Eğer indirim bulabilirseniz belki 350 TL civarına da alabilirsiniz.

KS

Akg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
T6 Ultra kısıtlı bütçe için alabileceğiniz en iyi modellerden.
Eğer indirim bulabilirseniz belki 350 TL civarına da alabilirsiniz.
Ek bir şeye gerek yok stok fan performansı versin yeter. Șimdi sistemin yanında gelen işlemci r7 5700x. Olur da oyunda ya da programda 90 derece görür diye korkuyorum.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Ek bir şeye gerek yok stok fan performansı versin yeter. Șimdi sistemin yanında gelen işlemci r7 5700x. Olur da oyunda ya da programda 90 derece görür diye korkuyorum.
Siz ne için kullanacaksınız? Oyun mu, Render mı?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Bu sisteme bile zor çıktım yeni bir soğutucu alamam. Kasanın kendi soğutması idare etmez değil mi? Yani kasa + gp soğutucu.
Yani dediğiniz normalden 5 derece fazlaysa bir şey olmaz fakat aşırı ısınır diye korkuyorum ve muhtemelen gelene kadar her gece kafama takılacak.

Korkmanızı veya tedirgin olmanızı gerektiren bir durum yok.
Yeni bir soğutucu alana kadar mevcut soğutucu ile idare edebilirsiniz. Gerekirse undervolt uygularsınız.
Bu süre içerisinde ufak ufak bütçenizi toparlarsınız ve elinizdeki soğutucuyu da satarak başka bir model alırsınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri