Yardım Gaming Gen Tr Iade Içi Soru

tnccahmt

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Gaming gen trden monitör aldım kargodan geldi 1-2 saat test edip geri yolladım iade amacıyla. Bana dediler ki 14 iş günü içinde sana döneceğiz. Bana geç dönüş yaparlarda monitörü aldığımın üstünden 14 günü geçicek ve cayma hakkım yanacak. Bu durumda ne yapmalıyım? (Monitörün hiçbir eksik parçası yok her şeyini tam tekmil koyup kargoladım ve dün ellerine ulaştı)

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
554
Sen zaten göndermişsin göndermesen sorun olurdu tabiki gönderdiğin için sorun olmaz diye düşünüyorum

KS

tnccahmt

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Sen zaten göndermişsin göndermesen sorun olurdu tabiki gönderdiğin için sorun olmaz diye düşünüyorum
Evet yolladım. Birde hocam şey sorucam cayma hakkı siparişi verdiğim tarihten itibaren mi başlıyor yoksa ürünün elime ulaştığı tarihten itibaren mi? Bunu iade edip yeni monitör alıcam. Şimdiden almaya cesaret edemiyorum iade kabul etmezler diye.

theozan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
fatura kesildiği andan itibaren 14 gün başlıyor.

theozan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Ürünün tüketiciye ulaştığı tarihte başlıyor.
Hepsiburada ve amazon değil orası. Bu tarz daha küçük firmalar iade almamak için ve zorlaştırmak için elinden geleni yapar ve E-Arşiv faturalamasındaki iade politikasını izler ve orda derki fatura kesiminden itibaren iade günleri başlar kapiş.

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Hepsiburada ve amazon değil orası. Bu tarz daha küçük firmalar iade almamak için ve zorlaştırmak için elinden geleni yapar ve E-Arşiv faturalamasındaki iade politikasını izler ve orda derki fatura kesiminden itibaren iade günleri başlar kapiş.
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince alıcı, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı ürünü teslim tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir.

Firmalar mevzuata uymak zorundadır. Kendi kafalarına göre gün belirleyemezler kapiş.

KS

tnccahmt

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Peki ben ürünümü yolladım. Bana 14 iş günü içinde dönüş sağlayacaklarını söylediler. Bana dönüş sağlayana kadar geçen sürede benim ürünümün fatura kesilmesinden geçn süre 14 günü geçecek büyük ihtimal. Cayma hakkım yanar mı bu durumda sonuçta ben yolladım ürünümü ellerine 14 gün dolmadan ulaştı.

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Peki ben ürünümü yolladım. Bana 14 iş günü içinde dönüş sağlayacaklarını söylediler. Bana dönüş sağlayana kadar geçen sürede benim ürünümün fatura kesilmesinden geçn süre 14 günü geçecek büyük ihtimal. Cayma hakkım yanar mı bu durumda sonuçta ben yolladım ürünümü ellerine 14 gün dolmadan ulaştı.
Yanmaz, sen üzerine düşeni yapmışsın. İade almayıp ürünü iade ederlerse tüketici hakem heyetine iade bilgilerin ile başvurabilirsin. Bu sürede ürün de sende kalır.

theozan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Valla dostum senin 14 gün iade politikasından öte iade alıcaklarmı o önemli senin için. 14 gün süresi geçmez o konuda rahat olda senin aldığın sitede iade politikasında derki ( Açıp kullanmış olduğunuz ürünleri başka bir müşterimize satamayacağımız için monitör, notebook, işlemci, sarf malzeme, hijyen ürünleri (kulaklık vb) buna benzer tüm ürünlerde sadece ürün hiç kullanılmadıysa iade kabul edilmektedir. ) İşte bu yüzden emin olamadığın bir ürün aldığın zaman üç kuruş fazla verip hepsiburada veya amazon'dan alıcaksınki kafan rahat olur iadeyi anında yaparsın.

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Kutusu açılmış olsa da iade edebilirsiniz.

Şu videoyu izleyin. Adem Helvacı yıllarca Tüketici Hakem Heyetinde görev almış ve teknik konularda uzman bir kişi.

KS

tnccahmt

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Valla dostum senin 14 gün iade politikasından öte iade alıcaklarmı o önemli senin için. 14 gün süresi geçmez o konuda rahat olda senin aldığın sitede iade politikasında derki ( Açıp kullanmış olduğunuz ürünleri başka bir müşterimize satamayacağımız için monitör, notebook, işlemci, sarf malzeme, hijyen ürünleri (kulaklık vb) buna benzer tüm ürünlerde sadece ürün hiç kullanılmadıysa iade kabul edilmektedir. ) İşte bu yüzden emin olamadığın bir ürün aldığın zaman üç kuruş fazla verip hepsiburada veya amazon'dan alıcaksınki kafan rahat olur iadeyi anında yaparsın.
2 adet de ölü piksel vardı almazlarsa thh başvururum sonuçta ayıplı mal

Kutusu açılmış olsa da iade edebilirsiniz.

Şu videoyu izleyin. Adem Helvacı yıllarca Tüketici Hakem Heyetinde görev almış ve teknik konularda uzman bir kişi.

teşekkür ederim :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri