GELID Sirocco Hava Soğutma Performansı.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Merhabalar sevgili PC Hocası Forum sakinleri.

Bir çoğunuz biliyor ki, Mayıs ayının üyesi seçilmiştim ve bunun sonucunda başlıkta yazan hava soğutucuyu kazanmıştım. Soğutucuyu ihtiyacım olmadığından dolayı bilgisayarında stok soğutucu kullanan bir arkadaşıma hediye ettim. İhtiyacım yok diye satmak falan istemedim. Hediye, ödül gibi insana değer katan şeylere ben şahsen çok önem veririm. Genelde ya saklarım yada çok değer verdiğim birine hediye ederim ki anlamı olsun. :)

İşlemcimiz AMD Ryzen 5 3600X. Soğutucuyu montajlarken kullandığımız termal macun ise Arctic MX-4.

Dün akşam soğutucuyu zorda olsa taktık. :D (Montajı cidden biraz zor bayağı uğraştık). Ardından OCCT ile işlemciyi stres testine soktuk. İşlemci boşta iken 35 derecelerde, OCCT ile stres testine soktuğumuzda maksimum 65-68 civarlarında gezindi. Oyunlarda ise 60-65 arası takılıyor. Soğutucu tek fanlı olmasına rağmen gerçekten güzel bir performans çıkardı. Fan sesi ise gerçekten bayağı sessiz. Çok mutlu olduk. Arkadaşım mutlu olunca ben daha çok mutlu oldum haliyle. :) (Testlerin ve soğutucunun resmini aşağıya ekledim.)

Her şeyden öte, ben bu foruma ödül kazanmak veya bir karşılık almak için gelmedim. Konulara yazdığım cevapları da sırf ödül için yazmadım. Vaktim olduğunca, elimden geldiğince bildiklerimi forumdaki insanlara karşılık beklemeden aktarmak ve bilmediklerimi bilmek için geldim. Ve ömrüm yettiğince böyle devam edeceğim. Çünkü bilgisayar, teknoloji, konsollara aşırı hobim var ve bunlarla uğraşmaktan, takip etmekten aşırı keyif alıyorum. :)

Böylesine güzel bir uygulama ile forumda insanları birbirine yardım etmeye ve bilgilendirmeye, bir şeyler öğrenmeye teşvik ettiği için, ayrıca bu güzel ödül için sevgili @OceanLaB hocamıza siz değerli forum üyeleri önünde teşekkürlerimi sunarım. Bu anı hayatım boyunca asla unutmayacağım.

İyi ki varsınız. İyi forumlar dilerim. :)

IMG20220614224709.jpg

IMG20220614225444.jpg

IMG20220614230605.jpg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri