Gereksiz dosyaları temizleme uygulama önerisi

DarkAlone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Selamlar,

Gereksiz dosyaları temizleyebileceğim uygulama varmı varsa nelerdir ?
Daha çok gereksiz dosyalar ardından silinen oyun veya programların klasörleri filan oluyor onları bulmak zaman alıyor bana tavsiyeniz ne olur ? güvenli bir program arıyorum.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Selamlar,

Gereksiz dosyaları temizleyebileceğim uygulama varmı varsa nelerdir ?
Daha çok gereksiz dosyalar ardından silinen oyun veya programların klasörleri filan oluyor onları bulmak zaman alıyor bana tavsiyeniz ne olur ? güvenli bir program arıyorum.
Revo Uninstaller ile sildiğiniz uygulamaların kalıntıları da silebiliyorsunuz.
Aşağıdaki kendi yazmış olduğum konudan da kalıntıları silebilirsiniz.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Ücretli olarak sistem temizlik, bakım & onarım için Avast Cleanup en iyisidir. Avast Cleanup, ilk çıktığı zaman Avast lisansım vardı ve uygulamayı deneyimleme şansım oldu diğer uygulamalara kıyasla çok daha başarılı, sade ve kolay buldum. Hatta bu alandaki popüler temizlik programı olan CCleaner'a kıyasla Avast Cleanup uygulamaların yedeklerini de tespit edebilir ve bunları size sunuyor. İlk kullandığımda bilgisayarımda iPhone/iCloud yedeklemesi varmış bilgisayarımda bir kaç yıl öncesine ait, onları tespit etti ve tam 69.2GB'lık bir depolama alanı kazandırdı. Tespit edilen veri ayrıntıları da BU şekilde gözükmekte

Cleanup alternatifi olarak CCleaner'de tercih edebilirsin. Kullanıcılar arasında en bilinen ve en popüler temizlik araçlarından biridir. Son güncellemeleriyle birlikte sürücü (driver) güncellemeleri ve uygulamaları uyku moduna alma özelliği de kazandı.

Program silmek/kaldırmak içinde Windows'un kendi program kaldırma aracı yerine Revo Uninstaller veya IObit Uninstaller tercih edebilirsin.
> Revo sade bir yapıdadır. Yüklenen programları, kurulum sırasında izleyebilirsin, otomatik başlatılan tüm işlemleri gözlemleyip engelleyebilirsin, gereksiz dosyaları temizleyebilirsin (fazla kapsamlıdır, silinecekleri kontrol etmekte fayda var). Son olarak Revo kalıntı kaldırmada daha iyidir
> IObit Uninstaller, biraz basittir ve kullanımı kolaydır. Revo'ya kıyasla IObit'de toplu kaldırma işlemi yapabilmek daha iyidir. IObit, her normal kaldırılan programı tespit edip sizi bi kalıntı temizliği için bilgilendirebilmekte ama bu özellik Revo'da yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri