Geyik - Sohbet ( PC Hocası )

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Herkese merhaba, Arkadaşlar başlıktan'da anlayacağınız üzere herhangi bir sorum yoktur bunu dile getirmek isterim. Sizlere..

Sürekli 7/24 aktif olan insanlar var bu forum'da ne zaman gelsem ayni kişileri görüyorum. Bu yüzden'de konuyu açma sebebim bu biraz kafanız dağılsın. :)

Nasılsınız? Arkadaşlar Gününüz Nasıl? Geçti Buğun Var Mi? Derdi Sıkıntısı Olan..

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
İyi değil idare etmeye çalışıyorum. O yüzden sürekli online olabiliyorum zaten. Sen nasılsın hocam?

shwif

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Çok sıkıcı bir gündü. Arkadaşlar tarafından ekildik bugün de şükür

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
İyi diyelim iyi olalım hocam. Bi süredir aktif olamıyorum maalesef. Sizlere bi sorum olacak abi,kardeşlerim.
Sizce hayatta size yakın olmayan(istenmeyen) ama mantıklı olan yolu mu seçmeliyiz yoksa hayallerin peşinden mi koşmalıyız?

shwif

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
İyi diyelim iyi olalım hocam. Bi süredir aktif olamıyorum maalesef. Sizlere bi sorum olacak abi,kardeşlerim.
Sizce hayatta size yakın olmayan(istenmeyen) ama mantıklı olan yolu mu seçmeliyiz yoksa hayallerin peşinden mi koşmalıyız?
Hocam buna cevabım konudan konuya değişir.

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Tabi haklısınız çok geniş bi mevzu. Meslek açısından ne düşünürdünüz?

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Bir parça verimliliğinin analizini çıkarmakla geçirdim zamanımı :) o yüzden yeni bitirdim ara ara buraya girip yazı yazmak iyi geliyor ama 15 dk önce beynim yanacaktı ki biraz değişiklik olsun diye müzik açtım :)

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Hocam şartlar fazla ağırlaşmazsa, sevmediğim bir meslek olsa bile parası için onu seçerdim.
Yani ben seçmedim çok fırsatım oldu, sevmediğim bir meslekte sırf parası için yapamam. Bu hayatta robot değiliz ki sevdiğim şeyler üzerinden para kazanmak en temel felsefemdir.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Tabi haklısınız çok geniş bi mevzu. Meslek açısından ne düşünürdünüz?
Hayat denen şey öyle bir koşuşturmacadır ki, size sık sık hayallerinizin peşinden gitmeye değmezmiş gibi hissettirebilir. Bazen ne olursa olsun hayallerin Peşinden Git Belki şu an işinden ya da okulundan keyif almıyorsun. Belki hayatta kendini hala gösteremedin. Neden böyle oldu sence? Çünkü muhtemelen bir şekilde bir zamanlar çocukluk hayallerinin aptalca ve ulaşılamaz olduğuna inanmaya başladın. İnsanlar hep sana gerçekçi olmanı söylediler. Ve onlara inanmaya başladın. Bu yüzden kolay pes eder insan oğlu yaşını bilmiyorum muhtemelen benden küçüksün kardeşim arkanda ailen olduktan sonra kim ne dersen desin kulak arkası almaya bak kendine güven ilk önce ben yaparım ben başarırım de. asla ve asla hayallerini peşinden gitmeyi bırakma ileride keşke dersin ama iş işten çok dan geçmiş olur..

shwif

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Yani ben seçmedim çok fırsatım oldu, sevmediğim bir meslekte sırf parası için yapamam. Bu hayatta robot değiliz ki sevdiğim şeyler üzerinden para kazanmak en temel felsefemdir.
Hocam max seveceğim iş serbest meslek olarak takılmak. Freelancer falan.. Ama onda da yeterli bilgim yok ve işin düzenli bir geliri yok. O yüzden en azından maaşım yüksek olsun, aşırı yoğun bir çalışma saatim olmasın isterim sadece. Gerçi o bile zor.

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Hayat denen şey öyle bir koşuşturmacadır ki, size sık sık hayallerinizin peşinden gitmeye değmezmiş gibi hissettirebilir. Bazen ne olursa olsun hayallerin Peşinden Git Belki şu an işinden ya da okulundan keyif almıyorsun. Belki hayatta kendini hala gösteremedin. Neden böyle oldu sence? Çünkü muhtemelen bir şekilde bir zamanlar çocukluk hayallerinin aptalca ve ulaşılamaz olduğuna inanmaya başladın. İnsanlar hep sana gerçekçi olmanı söylediler. Ve onlara inanmaya başladın. Bu yüzden kolay pes eder insan oğlu yaşını bilmiyorum muhtemelen benden küçüksün kardeşim arkanda ailen olduktan sonra kim ne dersen desin kulak arkası almaya bak kendine güven ilk önce ben yaparım ben başarırım de. asla ve asla hayallerini peşinden gitmeyi bırakma ileride keşke dersin ama iş işten çok dan geçmiş olur..
Çok güzel yazmışsınız hocam teşekkür ederim. 19 yaşındayım. 17 yaşıma kadar amatör, yarı profesyonel olarak futbol oynadım. Hep uğraştım yani başarabilmek için. Ciddi bir sakatlık yaşadım bırakmak zorunda kaldım. Çok etkilendim cidden hayata küstüm denebilir. Hep bi dönebilme umudu vardı içimde. Yeni yeni toparlanmaya başladım derken yakın tarihte tekrar bir ameliyat olacağım. Dizimi iyi hissediyorum ameliyattan sonra da kesin olarak düzeleceğine inanıyorum. Doktorum tekrar oynayabileceğimi, beni rahatlatacağını söyledi ama bunların hepsi bir süreç. Zaman akıp gidiyor yaşımız geçiyor. Napmalıyım bilmiyorum. Bı yandan aileme yük oluyormuşum gibi. Onların da baskısı derken çok berbat bi durumun içerisindeyim. Ders konusunda da oldukça başarılıydım. Bu yüzden iyi bir bölüm-üniversite kazanabileceğimi de düşünüyorum ama istemiyorum.

Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Çok güzel yazmışsınız hocam teşekkür ederim. 19 yaşındayım. 17 yaşıma kadar amatör, yarı profesyonel olarak futbol oynadım. Hep uğraştım yani başarabilmek için. Ciddi bir sakatlık yaşadım bırakmak zorunda kaldım. Çok etkilendim cidden hayata küstüm denebilir. Hep bi dönebilme umudu vardı içimde. Yeni yeni toparlanmaya başladım derken yakın tarihte tekrar bir ameliyat olacağım. Dizimi iyi hissediyorum ameliyattan sonra da kesin olarak düzeleceğine inanıyorum. Doktorum tekrar oynayabileceğimi, beni rahatlatacağını söyledi ama bunların hepsi bir süreç. Zaman akıp gidiyor yaşımız geçiyor. Napmalıyım bilmiyorum. Bı yandan aileme yük oluyormuşum gibi. Onların da baskısı derken çok berbat bi durumun içerisindeyim. Ders konusunda da oldukça başarılıydım. Bu yüzden iyi bir bölüm-üniversite kazanabileceğimi de düşünüyorum ama istemiyorum.

Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın.
Senin hayalindeki meslek nedir? Futbolcu olmak mi.?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri