Öneri Ghosting Olmayan 1080P Monitör Önerisi

qua

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhaba,
Uzun süredir kendimce oyuncu monitörü araştırıyorum. Öncelikle 2k modeller arasında gezinirken fiyatı 16.5k olan 4k çözünürlüklü gözüme çarptı. İyi özellikli, mesela, local dimming olan 2k monitörlerin fiyatı bu modele yakın olunca, bende de 4k monitörü besleyecek GPU olmayınca 2k monitör isteğimi ertelemeye karar verdim.

Doğru mu karar verdim bilemiyorum ve sonuçta 24" ve altı 1080p IPS monitör arıyorum.

rtings sitesinde bu modellerin puanlarını bulamadım. Ağırlıklı olarak Elden Ring gibi RPG oyunları ve arada sırada csgo, pes gibi oyunları PC ile oynayacağım. Bu oyunların bazıları 60Hz yenileme hızında kilitli çalışıyor. Bu nedenle 60Hz response time kısa olan bir monitör işime yarayacaktır diye düşünüyorum. Sizce bu modellerden hangisi beni daha az üzer? Varsa alternatif önerilerinizi de belirtebilirsiniz.

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
vg249q1a kendin kullanıyorum memnunum 3 günden istanbuldan maraşa geldi. renkleri canlı srgb oranı yüksek. ölü piksel cıkmadı ghosting : od4 te kullanıyorum renkleri fps veya yarışta kullanıyorum

Ekli dosyalar

• 5613C9F5-12BA-42DD-A998-D054B5C7CE3A.png
    5613C9F5-12BA-42DD-A998-D054B5C7CE3A.png
    4.4 MB · Görüntüleme: 58

kaizen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Herkese merhaba,
Uzun süredir kendimce oyuncu monitörü araştırıyorum. Öncelikle 2k modeller arasında gezinirken fiyatı 16.5k olan 4k çözünürlüklü gözüme çarptı. İyi özellikli, mesela, local dimming olan 2k monitörlerin fiyatı bu modele yakın olunca, bende de 4k monitörü besleyecek GPU olmayınca 2k monitör isteğimi ertelemeye karar verdim.

Doğru mu karar verdim bilemiyorum ve sonuçta 24" ve altı 1080p IPS monitör arıyorum.

rtings sitesinde bu modellerin puanlarını bulamadım. Ağırlıklı olarak Elden Ring gibi RPG oyunları ve arada sırada csgo, pes gibi oyunları PC ile oynayacağım. Bu oyunların bazıları 60Hz yenileme hızında kilitli çalışıyor. Bu nedenle 60Hz response time kısa olan bir monitör işime yarayacaktır diye düşünüyorum. Sizce bu modellerden hangisi beni daha az üzer? Varsa alternatif önerilerinizi de belirtebilirsiniz.
gigabyte olan modeli kullanıyorum ölü piksel çıkmadı itopyadan aldım şu an itopyada 4600tl bence aralarında fiyatına göre en iyisi ghosting yok ips panel olduğu için ufak çaplı rahatsız etmeyecek derece ips glow var

KS

qua

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakartımda DP1.4 ve HDMI2.1 var. DP1.2 ve HDMI1.4 monitörlere bağlayabilir miyim?

Bir de diye bir monitör gördüm. Dahili hoparlör, stand ergonomisi gibi özellikleri göz önüne almazsak ve yukarıda bahsedilen tüm modelleri düşünürsek en iyi performansı hangisinden alırım?

malikk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
36
Herkese merhaba,

dell olanı çok zamlandı zamlanmasa onu alın derdim
Gigabyte iyidir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri