Gigabyte B450M H Secure Boot Problemi

atilla.mrawen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar Pcye win11 kurdum valorant hata verdi Biostan secure bootu açmak için girdiğimde aktif değil diyor ekranda "Güvenli ön yükleme, platform kullanıcı modundayken etkinleştirilebilir Platform tuşunu (PK) kaydettikten sonra operasyonu tekrarlayın" yazıyor alttan custom moda geçip yeniden standarta geldiğimde çözüldü bu custom mode pk mod felan nedir anakarta zarar verir miyim windowsta msinfo ile baktığımda açık gözüküyor artık lütfen yardımcı olun kafam çok karıştı tekrar win10 a döndüm bu yüzden bu pk modu nedir yaptığım işlemler zarar verir mi

Ekli dosyalar

• IMG_20240205_191920.jpg
    IMG_20240205_191920.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20240205_191956.jpg
    IMG_20240205_191956.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,076
Arkadaşlar Pcye win11 kurdum valorant hata verdi Biostan secure bootu açmak için girdiğimde aktif değil diyor ekranda "Güvenli ön yükleme, platform kullanıcı modundayken etkinleştirilebilir Platform tuşunu (PK) kaydettikten sonra operasyonu tekrarlayın" yazıyor alttan custom moda geçip yeniden standarta geldiğimde çözüldü bu custom mode pk mod felan nedir anakarta zarar verir miyim windowsta msinfo ile baktığımda açık gözüküyor artık lütfen yardımcı olun kafam çok karıştı tekrar win10 a döndüm bu yüzden bu pk modu nedir yaptığım işlemler zarar verir mi
W11 de secure boot açma b450h Gigabyte da kronik sorun var

KS

atilla.mrawen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Şimdi açılıyor secure boot custom yapıp tekrar standarta alınca düzeldi fakat birde restore factory keys e bastım o nedir bir sorun yaratırmı

Skroz34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
bios update yapmadan bunu açmayın çünkü bazı gigbyte larda bilgisayar açılmıyor biosları update yapınız

KS

atilla.mrawen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Windows 10 a döndüm biosuda güncelledim peki win10 da açmam gerekli mi kapalı mı dursun

Şimdi Biosu Güncelledim Win10 a döndüm fakat secure bootu açmalımıyım win11 deki gibi zorunlu mu

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri