GIGABYTE G24F-2 İçin DisplayPort kablo önerisi

JohnTheFatOne

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhaba dostlar bir kaç gün önce GIGABYTE G24F-2 monitörünü satın aldım. İçinden displayport kablosu çıkmıyormuş. Evden dandik bir tane displayport kablosu buldum takıyorum ilk windows logosu geliyor sonra ekran gidiyor ve bir daha gelmiyor. kablodan olduğunu düşünüyorum bana kaliteli güzel bir DisplayPort kablosu önerebilir misiniz ? şu an hdmi ile 180hz olarak kullanıyorum ama gsync açamıyorum ondan dolayı displayport gerekli

_berkay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
ben de aynı monitörü kullanıyorum ve bunu almayı düşünüyorum
konudan bağımsız monitörün osd sidekick uygulamasını kullanabiliyor musunuz? Ben denediğimde ilk denemede açılıyor ancak sonraki denemelerde usb kablosu takılı olmasına rağmen usb kablosu takılı değil uyarısı veriyor

Hamza Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
konudan bağımsız monitörün osd sidekick uygulamasını kullanabiliyor musunuz? Ben denediğimde ilk denemede açılıyor ancak sonraki denemelerde usb kablosu takılı olmasına rağmen usb kablosu takılı değil uyarısı veriyor
Aynı monitörü bende 1 aydır kullanıyorum şuan 180 Hz zaten bu önerdiğiniz kablo ne işe yarıyor ve osd sidekick ne oluyor bilgi verirseniz sevinirim

KS

JohnTheFatOne

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hocam bana monitör daha bugün ulaştı bir şeyini test edemedim :D

Aynı monitörü bende 1 aydır kullanıyorum şuan 180 Hz zaten bu önerdiğiniz kablo ne işe yarıyor ve osd sidekick ne oluyor bilgi verirseniz sevinirim
Hocam siz de hdmi kablo ile mi kullanıyorsunuz ?

@_berkay https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07FLC3BRT/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A18XM1G18FEGZV&psc=1 bunu alacağım galiba hocam sizce iyi midir

Son düzenleme:

_berkay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Gayet iyidir hocam. Sadece şunu belirtmem gerek monitör dp 1.2 destekli olduğu için 1.4 de alsanız 1.2 ile aynı bant genişliğini alırsınız. Yanı kablonun 1.4 olmasının bir artısı olmaz ancak ilerleyen dönemlerde olur da monitörünüzü değiştirir, dp 1.4 portlu bir monitör alırsanız ona ayrı bir kablo almaktan kurtulursunuz. Ama bir uyumsuzluk söz konusu değil tabii.

Dp kablosu bu durumda bize freesync destekli monitörde g sync kullanmak için gerekli.
öncelikle bunların ne demek olduğuyla ilgili bir link bırakayım

freesync de g sync gibi. Aynı amaca hizmet ediyorlar sadece freesync amd'nin g sync ise nvidianın teknolojisi.
Ek olarak Freesync olan bir monitörde display port kablonuz varsa g sync de kullanabiliyorsunuz.

osd sidekick bu monitörün arkasındaki tuştan yaptığımız ayarların hiç monitöre dokunmadan bir uygulama içinden yapmamızı sağlıyor. Zaruri bir ihtiyaç değil tabii ki sadece kolaylık sağlıyor.

bella ciao

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Yeni DP kablosu aldınız mı hocam? başka bir konunuzda evde bulduğunuz eski DP kablosuyla görüntü alamadığınızı yazmışsınız da son durum nedir?

KS

JohnTheFatOne

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Yeni DP kablosu aldınız mı hocam? başka bir konunuzda evde bulduğunuz eski DP kablosuyla görüntü alamadığınızı yazmışsınız da son durum nedir?
Hocam sipariş ettiğim kablo bugün geldi. Sorun kablodan kaynaklanıyormuş. Şu an sıkıntısız kullanıyorum :)

KS

JohnTheFatOne

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
bunun 1.2sini alsam sorun yaşar mıyım bilginiz var mı bu konuda
Gayet iyidir hocam. Sadece şunu belirtmem gerek monitör dp 1.2 destekli olduğu için 1.4 de alsanız 1.2 ile aynı bant genişliğini alırsınız. Yanı kablonun 1.4 olmasının bir artısı olmaz ancak ilerleyen dönemlerde olur da monitörünüzü değiştirir, dp 1.4 portlu bir monitör alırsanız ona ayrı bir kablo almaktan kurtulursunuz. Ama bir uyumsuzluk söz konusu değil tabii.

Dp kablosu bu durumda bize freesync destekli monitörde g sync kullanmak için gerekli.
öncelikle bunların ne demek olduğuyla ilgili bir link bırakayım

freesync de g sync gibi. Aynı amaca hizmet ediyorlar sadece freesync amd'nin g sync ise nvidianın teknolojisi.
Ek olarak Freesync olan bir monitörde display port kablonuz varsa g sync de kullanabiliyorsunuz.

osd sidekick bu monitörün arkasındaki tuştan yaptığımız ayarların hiç monitöre dokunmadan bir uygulama içinden yapmamızı sağlıyor. Zaruri bir ihtiyaç değil tabii ki sadece kolaylık sağlıyor.
@bella ciao

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri