Goat V3 Kasa Fanları Hızını Kontrol Etme

yyusufkaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Fan hızını kontrol etmek için hangi dönüştürücü almam lazım 3pinli 4 adet fan.

Anakarttaki cha fan girişine takıp biostan kontrol edebileceğim bir dönüştürücü lazım.

Ekli dosyalar

• IMG_20240109_133721.jpg
    IMG_20240109_133721.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20240109_133730.jpg
    IMG_20240109_133730.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 11

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Pwm yani kontrol edilebilir fanlar 4 pinli olması gerek diye biliyorum. 2. attığın resim sadece rbg çoklayıcı. Hız ile alakası yok.

KS

yyusufkaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Pwm yani kontrol edilebilir fanlar 4 pinli olması gerek diye biliyorum. 2. attığın resim sadece rbg çoklayıcı. Hız ile alakası yok.
Çoklayıcı olduğunu biliyorum öndeki 3 fanında 3pin olduğunu göstermek için çektim.

KS

yyusufkaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Benim kasayı açıp baktım. Benim fanlar 3 pinliymiş. Vatandan almıştım. Şu tarz çoklayıcı ile Sys_fan kısmına takmışlar.

Sendeki fanlarda bendeki gibi 3 pinliymiş hocam dediğinize göre.Peki fan hızını biostan kontrol edebiliyormusunuz siz ?

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Sendeki fanlarda bendeki gibi 3 pinliymiş hocam dediğinize göre.Peki fan hızını biostan kontrol edebiliyormusunuz siz ?
Tabiki. Hem bios hem de Asus yazılımı ile kontrol edebiliyorum. Kasam zalman z10 plus. Anakartım Asus tuf gaming z790pro.

1704802173405.png

KS

yyusufkaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Tabiki. Hem bios hem de Asus yazılımı ile kontrol edebiliyorum. Kasam zalman z10 plus. Anakartım Asus tuf gaming z790pro.

Ekli dosyayı görüntüle 30530
bunu alsam sorun kalmaz o zaman

Benim kasayı açıp baktım. Benim fanlar 3 pinliymiş. Vatandan almıştım. Şu tarz çoklayıcı ile Sys_fan kısmına takmışlar.

sizde buradan hangisi takılı hocam fotoğraf atma şansınız varmı ben ondan alayım

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Bendeki çoklayıcı buna benziyor. Belki aynısı bile olabilir.

Yukarıda bunu alsam sorun olmaz mı dediğin kabloyu bir araştır istersen. Ona mutlaka 1 tane 4 pinli fan takılması gerekli diye bir mesaj okudum sanki. Bir de egzoz fanını kontrol eder misin oda 3 pinli mi ?

KS

yyusufkaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Bendeki çoklayıcı buna benziyor. Belki aynısı bile olabilir.

Yukarıda bunu alsam sorun olmaz mı dediğin kabloyu bir araştır istersen. Ona mutlaka 1 tane 4 pinli fan takılması gerekli diye bir mesaj okudum sanki. Bir de egzoz fanını kontrol eder misin oda 3 pinli mi ?
ilk attığım fotoğraf egzoz fanının 3 pinli kasadaki fanların hepsi 3 pinli yani

buda var ?

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
ilk attığım fotoğraf egzoz fanının 3 pinli kasadaki fanların hepsi 3 pinli yani

buda var ?
Attığın ürünün yorumlarında 3 pinli fanlar kontrol edilemiyor diye yorumlar yazılmış. Bende baya araştırdım ama 4 fan için çoklayıcı göremedim. Şu tarz ürünler buldum.

Bende ki ürün böyle birşey :

Daha uygun bedava kargo :

KS

yyusufkaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Attığın ürünün yorumlarında 3 pinli fanlar kontrol edilemiyor diye yorumlar yazılmış. Bende baya araştırdım ama 4 fan için çoklayıcı göremedim. Şu tarz ürünler buldum.

Bende ki ürün böyle birşey :

Daha uygun bedava kargo :
eyvallah hocam teşekkürler ,iyice bir araştırma yapıp öyle alayım boşa iade ile uğraşmakta istemem.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
anakartı gigabyte ise siv programı var gigabyte center da system information viewer. oradan kontrol edebilirsin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri