Yardım Google , Spotify Benzeri Programlarda Kasma Yaşanıyor

atayahsi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistemimi yeni yeniledim oyunlarda FPS anlamında hiç bir problem yaşamıyorum fakat şöyle bir problemim var Google chrome video açık vaziyetteyken hiç bir donma yapmıyor fakat video açıkken oyun sekmesine geçtiğimde ara ara video donuyor geri Google sekmesine geçtiğim zaman tekrar devam ediyor. Farklı oyunlarda da denedim Spotify üzerinden de denedim yine aynı problemi yaratıyor . Örnek veriyorum bu problemi World of Warcraft gibi bir oyun içerisindeyken de yapıyor . Problemi daha önce yaşayan birisi veya çözümü hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Sistem Özellikleri :

MSI GeForce RTX 4070 SUPER
Intel Core i5-14400F
MSI Pro H610M-E
XPG Lancer Black 32GB 6000MHz
Samsung 980 PRO

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
554
internetinden kaynaklı bir sorun olma olasılığı nedir ? single bir oyunu oynarken dener misin.
video kalitesini 144 e çekip deneyebilirsin hala donuyorsa netten değil pcden olduğunu anlarız. fakat önce ilk dediğimi dene. sistem güzel duruyor anakart düşük kalmış sadece

KS

atayahsi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
internetinden kaynaklı bir sorun olma olasılığı nedir ? single bir oyunu oynarken dener misin.
video kalitesini 144 e çekip deneyebilirsin hala donuyorsa netten değil pcden olduğunu anlarız. fakat önce ilk dediğimi dene. sistem güzel duruyor anakart düşük kalmış sadece
Single olarak deneyeceğim şimdi hemen yazıcam teşekkür ederim cevap için

KS

atayahsi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam sadece GTA5de deneme şansım oldu şu anlık fakat yapmıyor. İnternet hızı testlerini oyunlarda aktif oynarken denedim hiç bir oynama yapmıyor pingde de bir sıkıntı yok. Ama dediğin gibi single player oyunda böyle bir problem yaşamadım. Bunun çözümü internet sağlayıcısıyla mı konuşmak yoksa direkt interneti mi değiştirmek.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
554
Hocam sadece GTA5de deneme şansım oldu şu anlık fakat yapmıyor. İnternet hızı testlerini oyunlarda aktif oynarken denedim hiç bir oynama yapmıyor pingde de bir sıkıntı yok. Ama dediğin gibi single player oyunda böyle bir problem yaşamadım. Bunun çözümü internet sağlayıcısıyla mı konuşmak yoksa direkt interneti mi değiştirmek.
Sıkıntı singlede olmuyorsa. internette çift iş yaparken takılması 144p dahil çok saçma duruyor. internet sağlayıcın bilindik bir markamı super online gibi ? yoksa başka apayrı bir markamı . birde şöylebir imkanın var mı telefondan videoyu aç öyle multi oyuna gir telefondaki video ilerleyecek mi.

İnternet hızın kaç fiber değil mi ?

KS

atayahsi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sıkıntı singlede olmuyorsa. internette çift iş yaparken takılması 144p dahil çok saçma duruyor. internet sağlayıcın bilindik bir markamı super online gibi ? yoksa başka apayrı bir markamı . birde şöylebir imkanın var mı telefondan videoyu aç öyle multi oyuna gir telefondaki video ilerleyecek mi.

İnternet hızın kaç fiber değil mi ?
Bilindik bir marka Kablonet daha öncesinde de 3 4 yıl aynı interneti kullandım hiç böyle bir problem yaşamadım. Telefonda öyle bir problem olmadı. Fakat fark ettiğim kadarıyla windows verimlilik modu diye bir şey var bundan kaynaklı yapıyor ve kapanmıyor. Sanki bilgisayar bütün her şeyini oynadığın oyuna vermeye çalışıyor ve diğer uygulamalardan verimliliğini alıyor diye anladım. Çözümünüde hala bulamadım

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
554
Bilindik bir marka Kablonet daha öncesinde de 3 4 yıl aynı interneti kullandım hiç böyle bir problem yaşamadım. Telefonda öyle bir problem olmadı. Fakat fark ettiğim kadarıyla windows verimlilik modu diye bir şey var bundan kaynaklı yapıyor ve kapanmıyor. Sanki bilgisayar bütün her şeyini oynadığın oyuna vermeye çalışıyor ve diğer uygulamalardan verimliliğini alıyor diye anladım. Çözümünüde hala bulamadım
aynen dediğin gibi bir şey ingilizce olarak çözümünü aramayı dene derim. bende öyle bir şey düşünüyordum telefonda olmamasıda bunu kanıtlıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri