Görev Yöneticisi Başlangıçta rundll32 Olması?

alitufan55

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım render alırken karıştırıyordum biraz da görev yöneticisinin başlangıcında bunu farkettim ve google yazınca bunun bir madencilik ile alakalı bir virüs olduğu yazıyor. Şimdi ben bunu Pasifleştireceğim fakat bunu hiç görev yöneticisinde cpu gpu ram harcarken görmedim ve kontrol ettiğimde görmedim. Bu nedir? Silinir mi? Format mı gerekir? Herhangi crackli bir şey indirmedim.

Ekli dosyalar

• 1671920707511.png
    1671920707511.png
    39.1 KB · Görüntüleme: 17

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım render alırken karıştırıyordum biraz da görev yöneticisinin başlangıcında bunu farkettim ve google yazınca bunun bir madencilik ile alakalı bir virüs olduğu yazıyor. Şimdi ben bunu Pasifleştireceğim fakat bunu hiç görev yöneticisinde cpu gpu ram harcarken görmedim ve kontrol ettiğimde görmedim. Bu nedir? Silinir mi? Format mı gerekir? Herhangi crackli bir şey indirmedim.
Kaspersky Security ile tam tarama yaptır

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Normalde rundll32.exe dosyası "Windows host işlemi" olarak adlandırılan Microsoft sistem işlemidir. Benzer isimde virüs olabiliyor. Görev yöneticisinden sağ tıklayıp dosya konununu açıp dosyayı taratabilirsiniz internetten.

KS

alitufan55

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Kaspersky Security ile tam tarama yaptır
İndirdim render bitince deneyeceğim.

Normalde rundll32.exe dosyası "Windows host işlemi" olarak adlandırılan Microsoft sistem işlemidir. Benzer isimde virüs olabiliyor. Görev yöneticisinden sağ tıklayıp dosya konununu açıp dosyayı taratabilirsiniz internetten.
O hiç aklıma gelmemişti. Baktım şimdi fakat herhalde bir sorun yok yine de taratacağım, teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 1671922794877.png
    1671922794877.png
    73.9 KB · Görüntüleme: 6

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri