Görüntü gelmeme ve bilgisayar kapanma sorunu..

Alper555

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhaba,anlam veremediğim ve çözemediğim bir sorun var,yardımcı olursanız çok sevinirim.
1-)Hdmı kablosunu ekran kartının olduğu yere taktığım zaman bilgisayar açılıyor,masaüstü geliyor ancak 5-10 sn sonra bilgisayar güç kesip kapanıyor.
2-)Hdmı kablosunu çıkarıp ana kartın olduğu yere takınca bilgisayar açılıyor ekrana görüntü geliyor ve bilgisayar kapanmıyor..
Sorun ekran kartındaymış gibi duruyor ancak gece yatıp,sabah tekrar pc yi açtğımda,hdmı ana kartta takılı olmasına rağmen görüntü gelmiyor,çıkarıp ekran kartına takıyorum bu sefer görüntü geliyor pc tamamen açılınca 3-5 sn sonra kapanıyor her zamanki gibi..tekrar çıkarıp ana karta takıyorum ekran bu sefer geliyor veya 1 kere daha gelmemezlik yapıp tekrar aç kapa yapınca geliyor.(Yani 2,3,4 başlatışta illaki geliyor)
Sorunu gerçekten anlamıyorum Ekran kartında sıkıntı varsa neden anakarta takılıyken illa ikinci üçüncü başlatışımda görüntü geliyor? Hayır ekran kartında sıkıntı yoksa neden ekran kartından görüntü almak istediğimde bilgisayar açıldığında birden güç kesip kapanıyor?
Bu yüzden Hdmı anakartta takılı kullanmak zorunda kalıyorum ve bilgisayardan tam randıman alamıyorum..
Lütfen yardımcı olun arkadaşlar online sıınavlarım başlayaccak haftaya ve bu sorun beni çok endişelendiriyor..

KS

Alper555

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Görüntü gelmeme ve bilgisayar kapanma sorunu..

ugur.gozaydin' Alıntı:
Kabloda bir sorun olabilir farklı bir kablo ile denediniz mi?

Denedim hocam hem farklı bir hdmı hemde vga kablosu denedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cvp: Görüntü gelmeme ve bilgisayar kapanma sorunu..

Kart soketinde sorun var diyeceğim ama yaşadığınız sorun biraz tuhafmış. DP kablosu ile denediniz mi?

Butfudman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: Görüntü gelmeme ve bilgisayar kapanma sorunu..

Kartı başka kasaya takıp deneme şansınız varmı ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri