Görüntü Pixel Pixel

Jawend

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar Düne kadar hiçbirşey yoktu fakat bugün oyuna girdiğimde görüntü pixel pixel ve bulanıklaştı uzak mesafedeki nesneler bulanık ve geç yüklenir oldu fps te düşüş yok sorun işlemcidemi ekran kartındamı bide garanti kapsamına girermi.
INNO3D RTX 4070 SUPER
R5 7500F
Lexar Thor Gamıng 2x16 32GB
Biostar b650mp-e pro
Adata Legend 850 Lite
Counter-strike 2 Screenshot 2024.08.17 - 18.28.12.45.png

Derdimi anlatabileceğim tek fotağraf bu malesef fakat Battlefield 1 de ekran resmi alamıyorum ama herşey pixel pixel

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Aramıza hoş geldin hocam. Bunun bir çözümünü bulan görmedim yıllardır. Umarım takıntı haline dönüştürmezsin yoksa sürekli uzak nesnelere bakmaya başlıyorsun. Mesela senin resme bakınca hemen gördüm problemi. Belki bir çok insan anlamayacak bakınca :) Konu biraz hortlamış oldu ama çözüm var mı diye araştırırken seni gördüm. Çözebildin mi diye sorayım ümitsizce :)

KS

Jawend

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aramıza hoş geldin hocam. Bunun bir çözümünü bulan görmedim yıllardır. Umarım takıntı haline dönüştürmezsin yoksa sürekli uzak nesnelere bakmaya başlıyorsun. Mesela senin resme bakınca hemen gördüm problemi. Belki bir çok insan anlamayacak bakınca :) Konu biraz hortlamış oldu ama çözüm var mı diye araştırırken seni gördüm. Çözebildin mi diye sorayım ümitsizce :)
Hocam malesef derdimi kimseye anlatamadım bi çarede bulamadım hiçbir şey yapmadım aynı şekilde oynuyorum herhangi bi sorun çıkmadı şu ana kadar.

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Bazı ayarlar var monitörün 2k desteklemese bile görüntüyü keskinleştirebiliyor. Sistemin iyiyse o tarz şeyler yapabilirsin faydası varmış. Bi forumda görmüştüm deneyenler faydasını görüyor.

Nvidia DSR' ı aç. 2560x1440 olanı seç. Düzgünlüğü %35 yap.
Ardından Windows görüntü ayarlarına girip (masaüstünde sağ tıkta olan) gelişmiş ekran kısmına gir. "Ekran 1(veya başka) için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri" yazısına tıkla. Ardından açılan sekmede 2560x1440, Gerçek renk 32 bit seçeneğini bulup uygulayın.

Sonra tekrar görüntü ayarlarından ölçeklendirmeyi %150 yapın. Sonra oyunlarda 2560x1440 olarak bir daha test edin demiş bir arkadaş. Ben 2k monitörüre geçmeyi planlıyorum. En azından single oyunlarda daha keyifli bir oyun oynayabilirim. Online oyunlarda o kısımlara çok odaklanmayınca problem yok genelde ayaraları düşürüyoruz zaten.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri