Yardım GPU 0 Ve Gpu1 Nedi̇r ?

Mehmet Mustafa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Merhablar Yeni Sistem aldim ve İmzada Yazan, Bu sistemde Gpu0 ve GPU1 var Hangisini Nasıl Kullanabilir veya devre dışı bırakabilirim yardımcı olurmusunuz??

Ekli dosyalar

• IMG_20230526_143314.jpg
    IMG_20230526_143314.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 52

MuratAlasulu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Birisi harici ekran kartınız. Diğeri işlemci ya da anakart üzerinde bulunan bir nevi onboard ekran kartı. Birşeyi kaldırmanıza gerek yok.

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Biri işlemcinin grafik kartı sanırsam, çünkü amd radeon yazıyor altında, diğeri de geforce yani harici ekran kartınız olabilir.

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Laptop mu kullanıyorsun ve işlemci modeli nedir

KS

Mehmet Mustafa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Biri işlemcinin grafik kartı sanırsam, çünkü amd radeon yazıyor altında, diğeri de geforce yani harici ekran kartınız olabilir.
İşlemcinin İmiş Devre Dışı bıraktım

Laptop mu kullanıyorsun ve işlemci modeli nedir
Masaüstü.

Birisi harici ekran kartınız. Diğeri işlemci ya da anakart üzerinde bulunan bir nevi onboard ekran kartı. Birşeyi kaldırmanıza gerek yok.
İşlemcinin İmiş hocam

KS

Mehmet Mustafa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52

Ekli dosyalar

• 20230526_143943.jpg
    20230526_143943.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 34

MinasXgod

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
79
Hocam neden kapatmaya çalılıyorsunuz size bir zararı yok hatta kapatmanızın zararı olabilir işlemci masa üstündeki görünrüyü üstlenmiştir oyunlarda diğeri devreye girer. İkiside az yorulmuş olur böylece kapatmanın anlamıyok yanü

MuratAlasulu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Hocam neden kapatmaya çalılıyorsunuz size bir zararı yok hatta kapatmanızın zararı olabilir işlemci masa üstündeki görünrüyü üstlenmiştir oyunlarda diğeri devreye girer. İkiside az yorulmuş olur böylece kapatmanın anlamıyok yanü
Valla bende garipsedim de çok da üstelemedim :)

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,203
İşlemcinin içindeki dahili grafik birimini devre dışı bırakmak doğru değil. Tüm yükü ekran kartına veriyorsunuz. Düşük GPU gerektiren durumları işlemcinin içindeki GPU karşılıyor zaten. Bu devre dışı bırakmamanızı tavsiye ederim.

KS

Mehmet Mustafa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Bende kapatayım akşam. Bir de aynı sıvı soğutmayı kullanıyoruz. Nasıl sence fanları sesli çalışıyor dimi?
Baya sesli

İşlemcinin içindeki dahili grafik birimini devre dışı bırakmak doğru değil. Tüm yükü ekran kartına veriyorsunuz. Düşük GPU gerektiren durumları işlemcinin içindeki GPU karşılıyor zaten. Bu devre dışı bırakmamanızı tavsiye ederim.
Eğer Bunu Açarsam tekrardan Zor oyunlarda Öncelik hangisinde Oluyor Şimdi 512MB diyor Tam verim Alirmiyim Düz ekran kartında,kısma Fln olmaz değilmi.Ona göre tekrar açacağım

MuratAlasulu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Baya sesli

Eğer Bunu Açarsam tekrardan Zor oyunlarda Öncelik hangisinde Oluyor Şimdi 512MB diyor Tam verim Alirmiyim Düz ekran kartında,kısma Fln olmaz değilmi.Ona göre tekrar açacağım
İşletim sistemi sizden bizden daha fazla düşünüyor merak etmeyin herşeyi olması gerektiği gibi yapıyor. Hiçbir sorun olmaz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri