GPU Holder

Blatus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam arkadaşlar. 10 gün kadar önce sistem topladım ve topladığım sistem de ekran kartı olarak " Asus GeForce RTX 4070 Ti SUPER, 16GB GDDR6X, DUAL OC (DLSS 3) " var. Sorum; gerek kutudan gpu holder çıkmamasından gerekse çift fanlı bir model olmasından dolayı bilgisayarcı ve birçok arkadaşım " gpu holder takmana gerek yok, sarkma yapmaz " diyor ama bir türlü emin olamıyorum. İnternette günlerdir araştırmama rağmen herhangi bir bilgi bulamadım. Sistemi aldığım siteye yazdım, " bu kart için gerek yok ama yine de siz bilirsiniz " şeklinde cevap verdi. Sizce bu kart için gpu holder kullanmazsam kart girişlerin de veya board da herhangi bir sarkma yapar mı ? Şimdiden teşekkürler.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
93
Selam arkadaşlar. 10 gün kadar önce sistem topladım ve topladığım sistem de ekran kartı olarak " Asus GeForce RTX 4070 Ti SUPER, 16GB GDDR6X, DUAL OC (DLSS 3) " var. Sorum; gerek kutudan gpu holder çıkmamasından gerekse çift fanlı bir model olmasından dolayı bilgisayarcı ve birçok arkadaşım " gpu holder takmana gerek yok, sarkma yapmaz " diyor ama bir türlü emin olamıyorum. İnternette günlerdir araştırmama rağmen herhangi bir bilgi bulamadım. Sistemi aldığım siteye yazdım, " bu kart için gerek yok ama yine de siz bilirsiniz " şeklinde cevap verdi. Sizce bu kart için gpu holder kullanmazsam kart girişlerin de veya board da herhangi bir sarkma yapar mı ? Şimdiden teşekkürler.
Hocam selamlar, çift fanlı ekran kartları için genelde önerilmesine gerek yok. Anakartınız korumalı metalik slotluysa gerek olmaz diye düşünüyorum.

Sizin çift fanlı olduğundan büyük problem olmaz, ucuz 70-80 liraya vidalı basit bir şey alabilirsiniz. İçiniz rahat eder.

Örnek olarak şöyle bir şey mesela: https://www.akakce.com/kasa-aksesua...kran-karti-destekleyici-fiyati,561702030.html

Ya da forumda çok yaratıcı şeyler var kendisi karton kesip koyanlar mı dersin, şurup şişesi koyanlar mı dersin :D Kendince de ufak çözümler bulabilirsin.

R3D

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Yani 2 fanli bir ekran karti icin kimsenin tutma cubugu kullandigini gormedim. Genel olarak 3 fanli ekran kartlarda oneriliyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri