GPU kullanımı sorunu

Eshabil

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar aşağıya linkini atacağım sistemi kullanıyorum

benim sorunum ise PUBG , CS farketmez nvdia ve pil ayarlarını yaptığım halde ekran kartı kullanım yüzdesi %40 civarlarında ve PUBG de düşük ayarlarda bile 50-70 fps arası alıyorum
(videoda adam yüksek ayarlarda ortalama 90 alıyor ve ekran kartı kullanım yüüzdesi 80-90 civarı)

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Arkadaşlar aşağıya linkini atacağım sistemi kullanıyorum

benim sorunum ise PUBG , CS farketmez nvdia ve pil ayarlarını yaptığım halde ekran kartı kullanım yüzdesi %40 civarlarında ve PUBG de düşük ayarlarda bile 50-70 fps arası alıyorum
(videoda adam yüksek ayarlarda ortalama 90 alıyor ve ekran kartı kullanım yüüzdesi 80-90 civarı)
Şarj takılımı oynuyorsunuz ?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Videoda kullanılan ayarlar ile senin kullandığın ayarlar aynı ? Alabileceğin en yüksek grafik ayarlarında dener misin ? Fps sınırlandırıcı varsa onu da kapatın. Sorun çözülmezse laptopun tam modelini atın kontrol edelim.

KS

Eshabil

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Videoda kullanılan ayarlar ile senin kullandığın ayarlar aynı ? Alabileceğin en yüksek grafik ayarlarında dener misin ? Fps sınırlandırıcı varsa onu da kapatın. Sorun çözülmezse laptopun tam modelini atın kontrol edelim.
hocam ayarları fulledim GPU kullanımı ortalama 60-70 civarlarında fps de ortalama 70 lerde
normal şartlar altında GPU yu sonuna kadar kullanması lazım değil mi

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
hocam ayarları fulledim GPU kullanımı ortalama 60-70 civarlarında fps de ortalama 70 lerde
normal şartlar altında GPU yu sonuna kadar kullanması lazım değil mi
Yüksek performanstaysa ve sınırlayıcı yoksa kullanması gerek aslında. Ama bazı sistemlerde zorlayacak oyunlar olmadığı için kullanmadığı da olabiliyor. Sağlam bir oyun üzerinde deneme şansınız varsa dener misiniz ?

KS

Eshabil

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Yüksek performanstaysa ve sınırlayıcı yoksa kullanması gerek aslında. Ama bazı sistemlerde zorlayacak oyunlar olmadığı için kullanmadığı da olabiliyor. Sağlam bir oyun üzerinde deneme şansınız varsa dener misiniz ?
maalesef şuanda internet problemlerim yüzünden warzone rdr2 gibi oyunları indiremiyorum indirip denersem buradan bildiririm

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri