GTX 1070 Etrafında Oyun Bilgisayarı Toplama

CaxteR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Georgia,]Öncelikle herkese merhaba,şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.Baslıkta belirttigim gibi GTX 1070'li bir sistem toplamayı düsünüyorum fakat kafamda bazı sorular var,bu sorulara da cevap vererek totalde bana bir sistem toplarsanız cok mutlu olurum,zira artık bir an önce  sistemimi toplamak istiyorum.[/font]

[font=Georgia,]Şimdi öncelikle işlemci hakkında sorularım var,i5 6.nesil mi,6. nesilin unlocked versiyonu mu,i7 6.nesil veya unlocked versiyonu mu,yoksa i5 7.nesil veya unlocked versiyonu mu? Veya i7 7.nesil unlocked versiyonu mu? Bunları ekran kartıyla uyumunu göz ününde bulundurarak yeterli olabilecek en ucuzunu önerirseniz sevinirim.[/font]

[font=Georgia,]Bildigim tek sey unlocked islemci alırsam Z modeli bir anakart almam gerektiği, başka hiçbir şey bilmiyorum.[/font]
[font=Georgia,]Diyelim ki güzel bir sistem yanında da 1070 ekran kartıyla beraber topladık. Monitor olarak 144 Hz mi almam gerekir yoksa 2K bir monitor mu almam gerekir?[/font]

[font=Georgia,]Bunları bana anlatarak monitor hariç bir sistem toplarsanız çok çok minnettar kalırım, saygılar.[/font]oplamak istiyorum pc yi.Ve ekstra olarakta

KS

CaxteR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam öncelikle vakit ayırdığınız için çok çok teşekkürler.Şimdi bir kaç birşey sormak istiyorum,öncelikle hem ekran kartı hem anakart konusunda kafamda msi var siz ne düşünürsünüz.İkinci olarak o.c yapmayı bilmiyorum çünkü ilk defa yüksek sistem bir bilgisayarım olucak , fakat zamanla araştırmalar yaparak işin içine girerek öğreneceğimi düşünüyorum,hem de msinin kendi uygulamasıyla tek tuşla OC yapma ihtimalimiz var bildigim kadarıyla , ki başlarda oc yapmayı düşünmüyorum.Dolayısıyla OC yapmaya başlayana kadarda sıvı soğutma almasak sıkıntı olurmu , ve SSD yi sonradan eklemek istiyorum.Yani kısacası kafamda 7700k ve msi z270 procarbon veya M7 anakart ve 1070 ekran kartı var , bunların etrafında dediğim gibi soğutucudan kasadan psudan ekonomik bir şekilde bir kasa kurmak istiyorum.Bütçem fena değil ama 6500 ün üstünede çıkabileceğimi düşünmüyorum.Tekrardan yardımcı olursanız cok sevinirim iyi forumlar

KS

CaxteR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PCMaster' Alıntı:
Dostum gec cevabımdan dolayı kusura bakma. oncelıkle sıstemde bır SSD olmazsa olmaz. kapasıtesını dusur yınede al. anakartın sana vermıs oldugu oc kısıtlı olacaktır. sen artırmak ıstedıkce daha ıyı bır sogutmaya ıhtıyacın olacak. benım naçizane tavsiyem 6. nesil çarpan kilitli bir sistem alman yani overclock yapmaman. butcen bu donemde oldukca kısıtlı. oc ıcın para yatırmak yerıne stabıl sısteme para yatırmak daha mantıklı olacagını dusunuyoru.

benım ıcın marka cok onemlı degıl F/P urunlerıne bakarım genelde. Asus MSI farketmez

Anladım hocam gün içerisinde irtibata geçebilirsek eğer son kararımı vermek istiyorum onayınızıda alarak

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri