Güvenlik Açığını Önemsemeyen Firma!

furkancekmece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce merkezi İstanbul'da bulunan denizcilik üzerine mesleki eğitim ve iş veren tanınmış bir kursun az bir uğraş ile sistemine sızdım tüm öğrenciler,öğretmenler,yöneticiler başta olmak üzere sistemde bulunan tüm kullanıcıların kimlik bilgilerine ve adreslerine kadar ulaştım firmanın hemen facebook sayfasına ulaşarak uyarı mesajı attım bunun yanı sıra uyarı maili de atmama rağmen mesajımı görüp cevap vermediler kaale bile almadılar açıkçası bende inat ederek kendilerini aradım ve bilgi işlem kısmına aktardılar konuştuğum kişi oranın sosyal medya ve internet sitesi ile ilgilenen şahısmış anlattım her şeyi kendisi tabii hiç bir şey bilmediği,sorduğu sorulardan ayan beyan ortadaydı...kendi özel mail adresini verdi ve açıkla ilgili bilgileri buna yollar mısınız nasıl olacağını dedi ona da yolladım fakat aradan 2 hafta geçmesine rağmen hala tüm kullanıcıların kimlik bilgilerine erişebilir durumdayım ve hala sistemde ki açık kapanmamış durumda yani diyeceğim o ki bizim milletimiz daha bu gibi durumlara önem vermiyor bir açığı kapatmak bu kadar zor olamaz siz siz olun saçma sapan internet sitelerine vermeyin ya da kurslara kayıt olurken kimlik bilgilerinizin internet üzerinde dolaşmamasını rica edin...

Selametle...

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,001
Devlet memuru kafasında oldukları için sistemin sadece yürümesi onlara yetiyor. Yarın bir gün bir şey olsa tutuşurlar, aslında ülkece bu durumdayız ne yazık ki, bazı şeyler bu kadar zor olmamalı..

KS

furkancekmece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam inanın ikamet ettikleri adresler bile var hani kursiyerlerin haberi olsa ortalık karışır ileride bir şey olur da hacklenirseler ben de paylaşacağım siteyi herkes gorsun rezalet firmayı keşke ihbar edebilecegimiz bir platform oluşturulsa mesela düzeltilmeyen sitelere yasal işlem uygulansa fena olmaz

E

expert

Guest
Sen gel bu bilgileri whatsaptan Show habere at belki haber olur

KS

furkancekmece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bir kaç yurt dışı sitelerin ana sayfasına  yapacağım  reisim çalışmalar basladi :D
Değil unutmak adını hatırlamayanın kanı kurusun reis!

Ehveniser

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam firma sahipleri belkide bir ton para döküyor sitemizi korusun eksiklerini gidersin diye ama adamın tek anladığı ddos koruması koymak :))

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri