Yardım Hangi Ekran Kartı Alınır ?

ByDrago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
Arkadaşlar merhaba kasa almayı düşünüyorum fakat ekran kartında kararsız kaldım.
nvidya 3060ti 8gb yoksa
amd asus 6700xt 12gb 192 bit ekran kartımı ?
teşekkürler...

sancak bey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
35
rx 6700 xt o 12gb daha avantajlı onu seçmelisin

8gb lık 3060ti gücüne göre az gb ı bazı oyunlarda sorun yaşarsın

ya 8 üstü olan 3060ti al yada 12gb olan rx 6700xt

mertcibik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
3060ti 8gb yerine 3060 12gb tercih edebilirsin bütçen çıkıyorsa 3070 daha iyi olur amd bazı durumlarda çok daha performanslı olabiliyor fakat sonuçta nvidia yazılım vs konusunda daha iyi daha rahat edersin

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
Arkadaşlar merhaba kasa almayı düşünüyorum fakat ekran kartında kararsız kaldım.
nvidya 3060ti 8gb yoksa
amd asus 6700xt 12gb 192 bit ekran kartımı ?
teşekkürler...
6750 asus alabilirsin 1.5 cıkarsan cıkamazsan pulse al

KS

ByDrago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
bütçem aslında 15k idi fakat zorlaya zorlaya 16k civarında bir sistem bakıyorum kafamda bir sistem var ekran kartı asus 6700xt 12gb 192bit. aslında yıllardır laptop kullanıyorum ve nvidya 920m ekran kartı var nvidya gerçekten çok güzel bir ekran kartında bilgili bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım. ama işin sonucunda asus yıllardır bildiğimiz bir marka herhangi bir sorun oldugunda arkasında duracağına inanıyorum yani nvidya ve amd birbirine gerçekten rekabet eden firmalar aslında amdyide denemek istiyorum ama nvidyada gözüm kalmadı değil sonuçta 1 kere alıyoruz uzun yıllar kullanacağız. ama dediğim gibi nvidya sırf marka diye 1-2k daha pahalı ve o aradaki fark fark edermi bilmiyorum ? ilerleyen yıllarda çıkan oyunlarıda gönül rahatlığıyla oyun oynamak istiyorum kafam ağrımadan. şu dönemki oyunlara baktığımızda bazı oyunlarda 10-11gb ekran kartı yiyenler var. ben o kadar ultra ayarlada oynamadanda idare ederim diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nedir ?

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
bütçem aslında 15k idi fakat zorlaya zorlaya 16k civarında bir sistem bakıyorum kafamda bir sistem var ekran kartı asus 6700xt 12gb 192bit. aslında yıllardır laptop kullanıyorum ve nvidya 920m ekran kartı var nvidya gerçekten çok güzel bir ekran kartında bilgili bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım. ama işin sonucunda asus yıllardır bildiğimiz bir marka herhangi bir sorun oldugunda arkasında duracağına inanıyorum yani nvidya ve amd birbirine gerçekten rekabet eden firmalar aslında amdyide denemek istiyorum ama nvidyada gözüm kalmadı değil sonuçta 1 kere alıyoruz uzun yıllar kullanacağız. ama dediğim gibi nvidya sırf marka diye 1-2k daha pahalı ve o aradaki fark fark edermi bilmiyorum ? ilerleyen yıllarda çıkan oyunlarıda gönül rahatlığıyla oyun oynamak istiyorum kafam ağrımadan. şu dönemki oyunlara baktığımızda bazı oyunlarda 10-11gb ekran kartı yiyenler var. ben o kadar ultra ayarlada oynamadanda idare ederim diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nedir ?
yanlış düşünüyorsun. Para verip birşey alıyosan mantıklı olanı yapman en doğrusu. Senin oyun perspektifin önemli günlük kulllanıcı isen ve competitive takılıyorsan al herhangi bi nvidiayı geç. Ama yarın öbür gün bundan 1 2 sene sonra çıkacak oyunları oynayamazsın... Eğer 30 50 fps lerde oynamaya oynamak dersen o zaman tabi oynarsın. aaa takılan yeni oyunları illa yükleyip oynayan birisi isen 12gb'dan aşağı birşey alma, bak marka cart curt demiyorum vram'ran bahsediyorum...

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
bütçem aslında 15k idi fakat zorlaya zorlaya 16k civarında bir sistem bakıyorum kafamda bir sistem var ekran kartı asus 6700xt 12gb 192bit. aslında yıllardır laptop kullanıyorum ve nvidya 920m ekran kartı var nvidya gerçekten çok güzel bir ekran kartında bilgili bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım. ama işin sonucunda asus yıllardır bildiğimiz bir marka herhangi bir sorun oldugunda
arkasında duracağına inanıyorum yani nvidya ve amd birbirine gerçekten rekabet eden firmalar aslında amdyide denemek istiyorum ama nvidyada gözüm kalmadı değil sonuçta 1 kere alıyoruz uzun yıllar kullanacağız. ama dediğim gibi nvidya sırf marka diye 1-2k daha pahalı ve o aradaki fark fark edermi bilmiyorum ? ilerleyen yıllarda çıkan oyunlarıda gönül rahatlığıyla oyun oynamak istiyorum kafam ağrımadan. şu dönemki oyunlara baktığımızda bazı oyunlarda 10-11gb ekran kartı yiyenler var. ben o kadar ultra ayarlada oynamadanda idare ederim diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nedir ?
kanka nvidia sürekli müşterilerine yeni kart aldırmak için düşük vram çıkarıyor. ve aaa oyunlara yetmiyor eğer 15k bütçen varsa 6800xt bak derim asus gibi markalara 4070le kapışır belkide geçebilir. watmandan korkuyorsan önerilen driver indirirsin

KS

ByDrago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
kanka nvidia sürekli müşterilerine yeni kart aldırmak için düşük vram çıkarıyor. ve aaa oyunlara yetmiyor eğer 15k bütçen varsa 6800xt bak derim asus gibi markalara 4070le kapışır belkide geçebilir. watmandan korkuyorsan önerilen driver indirirsin
Dostum selam, 6800e baktım fiyatı baya yüksek kasayı pahalı alırsam monitöre yer kalmayacak gibi [watman nedir ?] Bilmiyorum biraz açarmısınız ? Cebabınız için Teşekkürler

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
Dostum selam, 6800e baktım fiyatı baya yüksek kasayı pahalı alırsam monitöre yer kalmayacak gibi [watman nedir ?] Bilmiyorum biraz açarmısınız ? Cebabınız için Teşekkürler
6750 önereyim o zaman aşısın 11900
Watman ekran kartına fazla yük bindiğinde ekran kartı ile monitörün bağlantısı kesilmesidir. Ve PC kapat aç yapman gerekir. Fakat aynanda 5-6 oyun açmazsan yaşamazsın veya önerilen drvire kullanırsan

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
6750 önereyim o zaman aşısın 11900
Watman ekran kartına fazla yük bindiğinde ekran kartı ile monitörün bağlantısı kesilmesidir. Ve PC kapat aç yapman gerekir. Fakat aynanda 5-6 oyun açmazsan yaşamazsın veya önerilen drvire kullanırsan
Ben daha öncesinde 6600 XT kullanıyordum. Bazen tek bir oyunda bile hata veriyor 5-6 oyun açmadan. Bazen ise masaüstünde film izlerken bile hata alıyordum. Fakat son güncelleme ile düzeltmiş olabilirler. Bahsettiğim konu bir sene öncesi.

MinasXgod

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
79
Ben daha öncesinde 6600 XT kullanıyordum. Bazen tek bir oyunda bile hata veriyor 5-6 oyun açmadan. Bazen ise masaüstünde film izlerken bile hata alıyordum. Fakat son güncelleme ile düzeltmiş olabilirler. Bahsettiğim konu bir sene öncesi.
Tamemen tahmini olmakla beraber gözlemlerime bu forumda ve diğer forumlarda okuduğum wattman hatası konularına bakarsak psu yetersizliği en büyük sebeplersen biri önerilen psu altında yada önerileni kullanan arkadaşlarda görülüyor. Örn. Kart önerileni 650 w ama 500 de çalıltırır diyip alınıyor. Sonra yük altında beslenemiyor şak wattman hoş geldin. Aynı karta 750 w takanlarda wattman yok gibi bişey. Tamamen gözlem üzerinedir kesinliği yoktur hocam onuda belirteyim.

KS

ByDrago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
Anladım hocam, bencede düzletmişlerdir ya 1 senede çok şey değişti birde asus ekran kartında geri ödeme olacakmış o yüzden düşünüyorum

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
Tamemen tahmini olmakla beraber gözlemlerime bu forumda ve diğer forumlarda okuduğum wattman hatası konularına bakarsak psu yetersizliği en büyük sebeplersen biri önerilen psu altında yada önerileni kullanan arkadaşlarda görülüyor. Örn. Kart önerileni 650 w ama 500 de çalıltırır diyip alınıyor. Sonra yük altında beslenemiyor şak wattman hoş geldin. Aynı karta 750 w takanlarda wattman yok gibi bişey. Tamamen gözlem üzerinedir kesinliği yoktur hocam onuda belirteyim.
tabiki illa ki onunda etkisi çok fazla var ama kendim aynı sistem üzerinde ( imzadaki ) sorun yaşamıştım. Ondan başıma geldiği için yorum yapmak istedim. Fakat daha öncede söylediğim gibi belkide güncelleme ile düzeltmişlerdir.Ya da yeni olan kartlarda sorun düzeltilmiştir.

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
evet son driverla düzeltildi

Anladım hocam, bencede düzletmişlerdir ya 1 senede çok şey değişti birde asus ekran kartında geri ödeme olacakmış o yüzden düşünüyorum
nerde geri ödeme veriyorlar link ? bende asus 6750 alacağım muaf mıyım acp

12 mayısta bitti diye bilyordum

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Direk sana cevap niteliğinde video .

Eğer genel olarak e spor oyunları oynuyorsan ya da dlss-rtx desteklemeyen oyunları oynuyorsan tercihini 6700 den yana yapmalısın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri