Hangi Mönitör Daha İyi ?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
SS IPS HDR özelliği var 180 Hz

SS IPS nedir ?

Süper Hızlı IPS (SS IPS), görüntü kalitesi ve tepki süresi arasındaki dengeyi ortadan kaldırdı. SuperSpeed IPS, tipik IPS panellerine oldukça benzer, ancak daha ince sıvı kristal katmanı ve daha yüksek sürüş voltajı ile SS IPS, tipik IPS'ye kıyasla yanıt süresi açısından 4 kat daha hızlıdır.
Fiyatlar aynı 30 TL'yi boşver.
Gigabyte olmasının tek sebebi Hz farkı mı ?

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
SS IPS HDR özelliği var 180 Hz

SS IPS nedir ?

Süper Hızlı IPS (SS IPS), görüntü kalitesi ve tepki süresi arasındaki dengeyi ortadan kaldırdı. SuperSpeed IPS, tipik IPS panellerine oldukça benzer, ancak daha ince sıvı kristal katmanı ve daha yüksek sürüş voltajı ile SS IPS, tipik IPS'ye kıyasla yanıt süresi açısından 4 kat daha hızlıdır.
Yani Asus alınmaz kesin ????

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Kısaca şöyle TN panel düşün neden profesyonel oyuncular TN kullanır daha az gecikme daha hızlı refleks demek neden normal kişilere tercih edilmez çünkü renk kontrasti tam canlı özellik vermiyor

İPS'te bunun tam tersi

SS IPS : Bu ikisinin en iyi özelliklerini alıp ortaya çıkmış halı o yüzden G24-F2 al

Deniz Koloğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
ben hazır indirimdeyken asus alırdım hem pivot özelliği var aşağı yukarı sağa sola dönebiliyor asansör özelliği de var hoparlörü de var (müzik açısından pek tatmin etmez ama gündelik kullanımda iş görür)

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
ben hazır indirimdeyken asus alırdım hem pivot özelliği var aşağı yukarı sağa sola dönebiliyor asansör özelliği de var hoparlörü de var (müzik açısından pek tatmin etmez ama gündelik kullanımda iş görür)
İşte biraz arada kaldım bende mesela bu 144hz diğer 180 Hz olabiliyor arada nerdeyse 40 Hz var görüntü açısından da fark var.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri